PROMOCJE
Skrzyneczka Wspomnień Niezbędnik prezent na Narodziny/Chrzest błękitna
Skrzyneczka Wspomnień Niezbędnik prezent na Narodziny/Chrzest błękitna

44,98 zł

Cena regularna: 54,98 zł

Najniższa cena: 54,98 zł
szt.
duża świeca/lampion Błękitny Wózek 12 cm/10  cm
duża świeca/lampion Błękitny Wózek 12 cm/10 cm

19,98 zł

Cena regularna: 29,98 zł

Najniższa cena: 29,98 zł
szt.
ŚWIECA/LAMPION ZAPACHOWA DUŻA Różowy Wózek 12CM
ŚWIECA/LAMPION ZAPACHOWA DUŻA Różowy Wózek 12CM

19,98 zł

Cena regularna: 29,98 zł

Najniższa cena: 29,98 zł
szt.
Skrzyneczka Wspomnień Niezbędnik prezent na Narodziny/Chrzest jasnoróżowa
Skrzyneczka Wspomnień Niezbędnik prezent na Narodziny/Chrzest jasnoróżowa

44,98 zł

Cena regularna: 54,98 zł

Najniższa cena: 54,98 zł
szt.

Dzieci to istoty, które na co dzień zadają mnóstwo pytań. Są kreatywne, ciekawe i żądne wiedzy. Dlatego też bardzo ważne jest, by na półce w pokoju pokoju maluchów znalazło się miejsce na encyklopedie dla dzieci. Są to pozycje, które mogą być świetnym źródłem informacji o otaczającym świecie. Warto czytać je wspólnie z dzieckiem, a następnie – podsuwać maluchowi, który już opanował sztukę czytania. Atrakcyjna encyklopedia dla dziecka wspiera jego rozwój edukacyjny i wypełniona jest ciekawymi treściami, dzięki czemu zachęca ,nawet tych tych najbardziej leniwych do lektury.

 

Moja pierwsza encyklopedia dla dzieci

Jeśli chodzi o encyklopedie dla maluchów, to powinny być to książki, które składają się głównie z obrazków. Te wypełnione treścią są przeznaczone raczej dla starszych, które rozumieją nieco więcej. Rodzice powinni wiedzieć, że ich pociecha, która ma styczność z ciekawymi i interesującymi lekturami od najmłodszych lat, chętnie sięga po książki w późniejszych latach.

Encyklopedia dla dzieci to sposób na zapewnienie maluchowi wartościowej edukacji, wsparcie rozwoju oraz zachęcenie do czytania.

Dlaczego warto czytać encyklopedie dla dzieci?

Encyklopedie dla dzieci to fascynujące książki, które stanowią zbiór wiedzy o otaczającym świecie. Z racji tego, że są przeznaczone dla maluchów, treści w nich zawarte są bardzo łatwe do zrozumienia. Oczywiście, poszczególne pozycje przeznaczone są dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Z ich stron czytelnicy mogą dowiedzieć się, w jaki sposób funkcjonuje otaczający ich świat. Bardzo często zdarza się, że rodzice nie zawsze są w stanie wytłumaczyć swoim pociechom pewnych zjawisk i procesów. W takim przypadku mogą one  samodzielnie poszukać interesujących zagadnień na kartach encyklopedii.

Czytanie - i nie chodzi tu tylko o encyklopedie, jest bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju malucha. Przede wszystkim, wspiera ono rozwój wyobraźni, dostarcza wiedzy o świecie, a także pomaga poszerzać zasób słownictwa. Umiejętność formułowania swoich wypowiedzi z pewnością przyda się najmłodszym podczas późniejszej edukacji szkolnej.

Encyklopedia dla dziecka stanowi również wyjątkowo dobry pomysł na prezent. Warto wybierać piękne, bogato ilustrowane wydania w twardych oprawach. Z pewnością mają one szansę stać się ulubioną książką obdarowanego solenizanta lub jubilata.

Podsumowując, encyklopedie dla dzieci są doskonałym uzupełnieniem wiedzy o człowieku i wszystkim tym, co go otacza. Dzięki nim można rozwijać zainteresowania malucha, a także w interesujący sposób poszerzać zasób jego wiedzy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium