PROMOCJE
Skrzyneczka Wspomnień Niezbędnik prezent na Narodziny/Chrzest błękitna
Skrzyneczka Wspomnień Niezbędnik prezent na Narodziny/Chrzest błękitna

44,98 zł

Cena regularna: 54,98 zł

Najniższa cena: 54,98 zł
szt.
duża świeca/lampion Błękitny Wózek 12 cm/10  cm
duża świeca/lampion Błękitny Wózek 12 cm/10 cm

19,98 zł

Cena regularna: 29,98 zł

Najniższa cena: 29,98 zł
szt.
ŚWIECA/LAMPION ZAPACHOWA DUŻA Różowy Wózek 12CM
ŚWIECA/LAMPION ZAPACHOWA DUŻA Różowy Wózek 12CM

19,98 zł

Cena regularna: 29,98 zł

Najniższa cena: 29,98 zł
szt.
Skrzyneczka Wspomnień Niezbędnik prezent na Narodziny/Chrzest jasnoróżowa
Skrzyneczka Wspomnień Niezbędnik prezent na Narodziny/Chrzest jasnoróżowa

44,98 zł

Cena regularna: 54,98 zł

Najniższa cena: 54,98 zł
szt.

Wyjątkowy prezent na Chrzest Święty dziecka w postaci skarbonki. Idealnie sprawdzi się jako pamiątka Chrztu Świętego. Personalizowana skarbonka będzie pięknym prezentem od dziadków, rodziców chrzestnych. W szczególności, że skarbonki wzbogacone są o modne wzory graficzne, wpisujące się w aktualne trendy.

Skarbonki na chrzest święty – personalizowany prezent dla dziecka

Najczęściej dzieci, którym udziela się chrztu świętego, są zbyt małe, żeby zapamiętać cokolwiek z tej uroczystości. Rodzina często obdarowuje maluszki pamiątkami tego ważnego wydarzenia. Ciekawy pomysł na prezent z okazji chrztu to między innymi personalizowana skarbonka, w której rodzice odłożą dziecku środki na przyszłe lata jego życia.

Personalizowane upominki z okazji chrztu świętego

Wśród całej masy uniwersalnych prezentów, którymi obdarowuje się dzieci z okazji chrztu świętego, warto podarować maluchowi coś personalizowanego, przeznaczonego specjalnie dla niego. To dlatego personalizowane prezenty i to nie tylko te dla dzieci cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Tak, jak ręcznie robione przedmioty mają dużą wartość, ponieważ są unikatowe, tak i personalizowany prezent na chrzest, jedyny w swoim rodzaju, bo z imieniem dziecka, uznawany jest za wyjątkowy i wartościowy.

Prezenty personalizuje się w różny sposób zależnie od materiałów, z jakich są one wykonane. Na kocach i ubrankach haftuje się dedykację, na innych materiałach można ją wygrawerować lub nadrukować. Skarbonki na chrzest święty personalizowane są przez naniesienie imienia dziecka na ich przednią ściankę. Dzięki temu tworzy się na nich ciekawy napis, często określający przeznaczenie zbieranych pieniędzy. Może to być na przykład dedykacja „na spełnienie marzeń Grzesia”, która nadrukowana na skarbonce podarowanej w prezencie tworzy uroczy upominek dla malucha.

Skarbonka jako pamiątka chrztu dziecka

Na skarbonkę z okazji chrztu świętego dziecka często decydują się sami jego rodzice. Maluchy z tego rodzaju okazji często otrzymują od rodziny prezenty w formie gotówki, a rodzice wyposażeni w elegancką ozdobną skarbonkę są przygotowani na taką formę podarunków. Co więcej, w ten sposób jasno dają oni znać gościom, że otrzymane pieniądze zostaną zachowane na odpowiednią okazję.

Prezent na chrzest święty to często pamiątka, która nie ma zastosowania praktycznego. W przypadku skarbonki jest nieco podobnie – przez większość czasu jest ona przede wszystkim ozdobą. Z drugiej strony ma ona swoje zastosowanie, które w przypadku małego dziecka jest jak najbardziej uzasadnione. Rodzina może zbierać środki finansowe, żeby z czasem móc zapewnić dorastającemu dziecko to, co będzie mu niezbędne.

Prezent na chrzest a płeć dziecka

W przypadku zabawek dziecięcych coraz więcej mówi się o tym, że ich kolory czy sposób, w jaki należy się nimi bawić, nie definiuje płci dzieci, dla których są one przeznaczone. W przypadku prezentów i pamiątek jest podobnie, choć pewne schematy stały się już na tyle popularne, że mocno utarły się w kulturze. Tradycyjnie różowe upominki przeznaczone są dla dziewczynek, niebieskie natomiast dla chłopców.

Wśród wzorów pojawiających się na pamiątkowych skarbonkach dla dzieci znaleźć można także uniwersalne motywy. Są to przede wszystkim wzory ze zwierzątkami takimi jak misie, za którymi przepadają tak samo dziewczynki, jak i chłopcy. Uniwersalnym wyborem są także eleganckie motywy roślinne w delikatnej kolorystyce.

Pamiątka chrztu – jaki wzór wybrać?

Niektóre wzory skarbonek tak jak innych upominków odpowiednich na chrzest dziecka, tworzone są głównie pod kątem eleganckiego wyglądu. Często mają one swoją estetyką nawiązywać do okazji, co w przypadku chrztu świętego oznacza między innymi utrzymanie ich jasnej kolorystyki. Na takich upominkach zwykle nie pojawiają się podobizny uwielbianych przez dzieci zwierzaków – zastępowane są eleganckimi motywami roślinnymi albo schludnymi geometrycznymi wzorami i dedykacją.

Wśród skarbonek znaleźć można także wzory powodujące uśmiech na twarzy, ozdobione słodkimi misiami, kolorowymi chmurkami, a nawet grafiką magicznej wróżki ze skrzydłami i różdżką. Charakter prezentu na chrzest dla dziecka zależy od indywidualnych preferencji rodziny. Podczas gdy jedni wolą, kiedy pamiątka tego typu utrzymana jest w eleganckim stylu, inni preferują radosne dziecięce motywy. Warto wybrać taki motyw, który najbardziej podoba się rodzinie. Pamiątkę chrztu świętego warto wyeksponować na przykład przez postawienie skarbonki na kominku lub w innym głównym miejscu domu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium