Niezbędnik Chrzest 2021

Chrzest Św jest przeżyciem religijnym dla całej rodziny. Sakrament przyjęcia chrztu św to wydarzenie uroczyste, pełne radości i obchodzone bardzo dostojnie. Duchowy charakter uroczystości sprawia, że przygotowujemy się do niej w uwagą. Nasz ekspert podpowiada o czym należy pamiętać aby uroczystość była dopracowana pod każdym względem.

 

 

ZAPROSZENIA NA CHRZEST ŚW PERSONALIZOWANE

Chrzest Św obchodzimy w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Celebrujmy ten dzień w wyjątkowy sposób. Zaprośmy gości wręczając im zaproszenia z wydrukowanym imieniem dziecka, datą i miejscem uroczystości. Pamiętajmy, że zaproszenia persoanlizowane na chrzest trzeba zamówić wcześniej niż zaproszenia uniwersalne.

Zobacz zaproszenia personalizowane na chrzest św >>

 

 

 

ZAPROSZENIA NA CHRZEST

Zaproszenia do wypisania czyli zaproszenia uniwersalne na chrzest św. Otrzymasz je od nas w 2 dni. Jeśli starannie je wypiszesz będą prezentować się elegancko. Postarajcie się wręczyć zaproszenia osobiście. Zawsze w komplecie posiadają kopertę, co dodaje elegancji.

Zobacz zaproszenia uniwersalne na chrzest św >>

 Gromnica-na-chrzest

 

 Szatka i gromnica do Chrztu Św

Ważnym symbolem w Kościele katolickim jest szatka jako symbol czystości. Każde dziecko musi ją mieć na chrzcie św. w kolorze białym. Taka szatka wraz z gromnicą będzie pamiątką na całe życie. Szatka może mieć dedykację w złotym lub białym kolorze. Gromnica jest znakiem światła wiary. Może być elegancko zdobiona z imieniem dziecka. Często szatkę kupuje mama chrzestna a gromnicę tata chrzestny.

Zobacz gromnice i szatki do chrztu >>

 Ubranie na chrzest

 

 Strój na Chrzest Św dla dziecka

Każda mała dziewczynka i mały chłopiec przystępujący do sakramentu chrztu powinni wyglądać wyjątkowo elegancko. Chłopiec poza wytworną koszulą może mieć muszkę lub krawat oraz eleganckie materiałowe spodnie. Dziewczynka zazwyczaj ma białą sukieneczkę. Dodatkowo warto zakupić ciepły sweterek lub śpiworek jeśli wymaga tego pora roku.

Zobacz ubranka dla dziewczynki i chłopca na chrzest >>

 skrzyneczka-podziekowanie-dla-najblizszycj-na-chrzest-swiety-dla-babci-dziadka-chrzestnych.jpg

 

 UPOMINKI, PREZENCIKI DLA GOŚCI

Przygotowując odpowiednią oprawę przyjęcia z okazji Chrztu Św. które organizujemy dla najbliższej rodziny warto pamiętać o dobnej formie podziękowań. Dziękujemy za życzenia, prezenty, gest wsparcia, uśmiechy i troskę o maleństwo. Możemy w symboliczny sposób podziękować rodzicom chrzestnym, że zgodzili się zostać wyjątkową osobą dla dziecka. Przez lata przecież będą go wspierać i troszczyć się o nie. Do takich osób z pewnością należą też dziadkowie. Babcia i dziadek ucieszą się z małego różańca i z pewnością nie jedną zdrowaśkę zmówią w trosce o zdrowie wnuczka.

Zobacz upominki dla chrzestnych i dziadków >>

 

 

SERWETKI, ŚWIECE, SZKŁO

Dekoracje stołu powinny zwracać uwagę osób przy nim zgromadzonych. Oprawa stołu jest więc bardzo ważna. Warto wybrać serwetki, pasujące do reszty dekoracji i charakteru uroczystości. Świece dodają klimatu i tworzą odpowiedni nastrój. Świeczniki będą pięknie odbijały światło i sprawią że stół będzie wyglądał bardzo elegancko. Całość połączmy z żywymi kwiatami, co z pewnością doda uroku. Na biały obrus połóżmy bieżnik pasujący do serwetek i dodatków na stole. Wybierzmy nasz ulubiony kolor, aby dobrze komponował się z resztą wnętrza.

Zobacz serwetki na chrzest św >>

Zobacz eleganckie bieżniki na chrzest św >>

Zobacz pachnące świece i szklane świeczniki na chrzest św >>

   

KSIĘGI PAMIĄTKOWE CHRZTU

Tak wyjątkowy dzień warto upamiętnić. Róbmy zdjęcia i poprośmy gościo o wpisy z życzeniami do specjalnej księgi gości. Nasi przyjaciele i rodzina z pewnością będą chcieli napisać osobiste życzenia dla dziecka z okazji chrztu i podzielić się wrażeniami z dnai przyjęcia przez nie sakramentu w Kościele. Po latach już dorosła osoba z przyjemnością będzie przeglądać księgę gości i czytać wpisy oraz oglądać zdjęcia upamiętniające ten dzień. Postarajmy się więc aby księga wpisów znalazła się na naszym przyjęciu z okazji chrztu dziecka. Księga może być złocona, srebrzona, bogato zdobiona, z imieniem dziecka i datą chrztu św.

Zobacz księgi pamiątkowe chrztu św >>

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl