Subtelne dodatki do alby, które wyróżnią Twoje dziecko
Subtelne dodatki do alby, które wyróżnią Twoje dziecko

 

 

 

Komunia Święta to wyjątkowy dzień zarówno dla komunikanta, jak i jego najbliższej rodziny. Stąd wymaga specjalnej oprawy. W tym dniu wszystko musi być dopracowane i nieskazitelne. W niektórych diecezjach zostały wprowadzone jednolite stroje komunijne, dlatego warto wybrać subtelne dodatki do alby, które wyróżnią Twoje dziecko.

 

 

Uroczysty dzień, w którym elegancja powinna być na pierwszym miejscu

Wielu rodziców zawiedzionych było faktem, że w ich diecezji zostały wprowadzone jednolite komunijne stroje. To sprawia, że trudniej jest dziecku się wyróżnić, a wiadomo, że w tym wyjątkowym dla siebie dniu, chce wyglądać elegancko. Alba sama w sobie jest bardzo skromna i ma podkreślać istotę uroczystości, czyli czystość serca i gotowość do przyjęcia Komunii Świętej. Nie oznacza to jednak, że nie można postawić na subtelne dodatki, które dodadzą stylizacji więcej indywidualizmu, a przy tym wpisują się w komunijny dress code.

 

Wianek nieodłącznym atrybutem Pierwszej Komunii

Wianek jest nieodłącznym elementem komunijnego stroju. Jednak poza walorami estetycznymi ma głębokie przesłanie symboliczne. Otóż podkreśla czystość, niewinność serca, a także nierozerwalny związek z Chrystusem. Jeszcze do niedawna wianki najczęściej były plecione i wykonywane z mirtu. W Biblii mirt jest symbolem zwycięstwa życia nad śmiercią, a także pokoju radości czy miłości. Nawet w Starożytnej Grecji wykorzystywano mirt, gdyż symbolizował szczęście. Aktualnie odchodzi się od mało wygodnych wianków z mirtu na rzecz takich wykonywanych, np. na opaskach, które są zdecydowanie wygodniejsze dla dziewczynki. Zastosowanie kolorowych kwiatów podkreśla wagę wydarzenia. W tym przypadku biały jest symbolem niewinności, z kolei różowe kwiatki symbolizują nadzieję i wiarę, a więc harmonizują ze strojem i podkreślają niewinność dzieci, które przystępują do Pierwszej Komunii Świętej.

 

 

Rękawiczki, torebka i parasolka, czyli atrybuty małej damy 

Skromny strój dziewczynki wykonany z gładkiego materiału czy też bardziej połyskującego atłasu, ale bez dodatkowych zdobień można uzupełnić o atrybuty małej damy. Każda dziewczynka, która przystępuje do Komunii Świętej chce poczuć się wyjątkowo w tym jednym z najważniejszych w swoim religijnych życiu dni. Warto więc jej strój uzupełnić o dodatki wykonane z koronki, atłasu czy też satyny albo szlachetnej odmiany poliestru. Zatem doskonałym wyborem będą rękawiczki. Ich symbolika jest także bardzo istotna, gdyż podobnie jak wianek ukazują skromność i niewinność. Koronkowe rękawiczki wyróżniają się na tle jednolitego stroju pozbawionego ozdób. Można wybrać modele zdobione perełkami, kokardkami z satyny czy też wykończone falistym tiulem. Jeśli już są rękawiczki, to musi być i bolerko, które dopełnia całą stylizację, ale również chroni przed zimnem, gdyż miesiące majowe bywają kapryśne i nie zawsze jest ładna pogoda. Tutaj dochodzimy do kolejnego akcesorium czyli parasolki. Oczywiście i ona powinna być biała. Ponieważ jest niewielka, to nie tylko chroni przed deszczem, ale jest także ochroną przed intensywnymi promieniami słonecznymi i nawiązuje do strojów szlachcianek z XVIII, XIX, a także początku XX wieku. Wśród atrybutów małej damy, które jednocześnie są subtelnymi dodatkami do alby należy wymienić jeszcze torebki. Mają one często formę niewielkich woreczków, choć dostępne są także takie w formie kopertówki. W każdej z nich można zmieścić atłasowe, okolicznościowe chusteczki, skarbczyk i różaniec.

 

  

 

Dodatki komunijne dla chłopca, które podkreślą wagę wydarzenia

Także chłopcy w dniu swojej komunii chcą wyglądać jak mali gentlemani, dlatego obok tradycyjnej alby, składającej się z szerokiej koszuli z wysoką stójką, a także spodni, warto wybrać garnitur, który chłopiec ubierze na przyjęcie komunijne. Strój chłopca na wyjątkową celebrację Pierwszej Komunii świętej można uzupełnić o białą koszulę z dekoracyjnymi guzikami, a także pasującą do niej muszkę. Tutaj dostępne są np. niewielkie i czarno-białe, których czarna podstawa stanowi elegancki kontrast dla białej koszuli. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać muszkę w innym kolorze, np. czerwonym czy złotym. Warto podkreślić, że poza walorami estetycznymi muszki mają też głęboką symbolikę taką jak dojrzałość, zrozumienie, co oczywiście odnosi się do gotowości dziecka do przyjęcia tego ważnego sakramentu. Eleganckim i subtelnym dodatkiem do stroju chłopca będzie także atłasowa chusteczka komunijna z dekoracyjnym haftem. Można odpowiednio ją złożyć i włożyć do kieszonki z przodu komunijnej marynarki albo też do wewnętrznej kieszonki.

 

  

 

Choć w wielu przypadkach stroje komunijne dzieci są utrzymane w jednolitym stylu, to subtelne dodatki do alby mogą je urozmaicić i pozwolić się wyróżnić pośród rówieśników. Warto podkreślić, że wianek jest doskonałym dopełnieniem eleganckiej fryzury, np. długich fal czy też koczka, a przy okazji pomaga zachować jej nienaganny wygląd. Chusteczki komunijne są z kolei nie tylko dodatkiem do alby, ale również doskonałą pamiątką z komunijnej uroczystości.

 

 

    

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl