Niezbędnym dodatkiem dla dziecka, które przystępuje do Pierwszej Komunii Świętej jest gromnica, a ważnym drobiazgiem niej jest okapnik, który zapobiega zabrudzeniom i ochroni rękę dziecka, podczas jej zapalania. Sakrament Pierwszej Komunii Św. jest doniosłym wydarzeniem w życiu całej rodziny. 

STROIKI NA ŚWIECE/GROMNICE KOMUNIJNE/PROFITKI

STROIK/OKAPNIK na świecę Hostia STROIK/OKAPNIK na świecę Hostia
Producent: OMS
Cena:

24,98 zł

szt.
zobacz więcej
STROIK/OKAPNIK na świecę Natural STROIK/OKAPNIK na świecę Natural
Producent: OMS
Cena:

19,98 zł

szt.
zobacz więcej
OKAPNIK na świecę Uniwersalny OKAPNIK na świecę Uniwersalny
Producent: OMS
Cena:

3,19 zł

szt.
zobacz więcej

Gromnice i stroiki komunijne

Dziecko w dniu swojej Pierwszej Komunii Świętej jest wyjątkowo przejęte. Jeśli się do niej odpowiednio przygotuje, poczuje nie tylko ekscytację w związku ze spotkaniem z bliskimi, ale również prawdziwą radość ze względu na przyjęcie Pana Jezusa do swojego serca. Aby podkreślić znaczenie chwili, która jest dla dziecka prawdziwym świętem, zapewnijmy mu przedmioty, które symbolizują wiarę. Jednym z nich jest świeca komunijna.

Czym właściwie jest świeca komunijna?

Przystępując do swojej pierwszej Komunii Świętej, dziecko zabiera ze sobą kilka istotnych przedmiotów. Jednym z ważniejszych jest świeca komunijna. Świeca do komunii jest symbolem wiary i pojednania z Panem Bogiem. Dziecko otrzymuje ją po to, aby podkreślić tradycję katolicką. Jak wygląda świeca komunijna? To biała, mniej lub bardziej dekoracyjna gromnica. Smukły kształt i charakterystyczne zdobienia świecy sprawiają, że dziecko trzymające ją w ręku prezentuje się co najmniej nienagannie. Bez względu na to, czy ma to być świeca do komunii dla chłopca, czy też świeca do komunii dla dziewczynki, powinna być oznaczona imieniem dziecka. Dzięki temu dziecko otrzyma wspaniałą pamiątkę, która w przyszłości ożywi wspomnienia tej ważnej chwili.

Klasyczna gromnica komunijna jest przede wszystkim biała i podłużna. Jest również na tyle wysoka, aby płomień palił się kilka centymetrów ponad dłońmi. Aplikacje zdobiące świece są zazwyczaj złote, lub srebrne, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić świecę znacznie skromniejszą. Głównym akcentem dekoracyjnym może być jedynie imię dziecka i delikatna ozdoba z kwiatów.. Oprócz klasycznych, naklejanych ozdób warto zaopatrzyć dziecko również w charakterystyczną profitkę i praktyczny okapnik.

Profitka na świecę komunijną

Każda gromnica do Komunii Świętej powinna być ozdobiona profitką. Dlaczego? Ponieważ w takiej chwili liczy się każdy, nawet najmniejszy szczegół. Gdy założymy profitkę na białą świecę, uzyskamy efekt szyku i świeżej elegancji. Oprócz lekkiego błysku, na tkaninie znajduje się imię dziecka oraz data uroczystości. Dzięki temu świeca i jej ozdoby są gotowe do stworzenia wyjątkowych wspomnień. Ponad piękny materiał i indywidualnie dopasowany do dziecka napis, można stworzyć ozdobę jedyne w swoim rodzaju, dobierając ją pod kątem subtelnie dostosowanych do sytuacji ozdób.

Profitka przeznaczona na świecę komunijną jest uszyta w taki sposób, aby bez wątpienia dekorować gromnicę. Otwór na świecę jest obszyty gumką, dzięki czemu dopasowanie go do średnicy świeczki nie stanowi problemu. Ponadto warto pamiętać, że rzeczona gumka trzyma profitkę w odpowiednim miejscu, dzięki czemu ozdoba nie zsuwa się, cały czas pozostając tam, gdzie ma być.

Okapnik na świecę do komunii

Profitka na świecę komunijną to zdecydowanie nie wszystko, w co warto się zaopatrzyć. W trakcie Komunii Świętej dziecko może odczuwać silny stres, co jest naturalne. Jeśli nie kupimy okapnika, lub też specjalnego stroika zatrzymującego rozpuszczającą się świecę w bezpiecznym dla rąk miejscu, dziecko będzie musiało trzymać ją przez cały czas prosto, przez co  ryzyko poparzenia gorącym woskiem znacząco wzrośnie. Dobrym rozwiązaniem jest więc zakup okapnika na świecę komunijną, dzięki któremu zatrzymamy spływający wosk.

W naszym sklepie oferujemy zarówno okapniki ze zdobionego materiału, jak i skromniejsze wersje tej praktycznej ozdoby. Mogą być wykonane ze sztucznych kwiatów, lub też z pięknie wykonanych, niewielkich zdobień z odpowiednio twardego tworzywa. W sklepie znajdują się ponadto wersje, a których kwiaty subtelnie imitują klasyczne róże. Warto zakupić taki okapnik dekoracyjny, który będzie dopasowany do upodobań dziecka.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, staramy się, aby w naszej ofercie znajdowały się jedynie przedmioty najwyższej jakości. Dokładamy wszelkich starań, aby sprzedawane przez nas świece komunijne, profitki oraz ozdobniki, były odpowiednio wykończone, a samo z nich korzystanie godne zapamiętania. Gorąco zapraszamy do zapoznania się z przedmiotami z opisywanej kategorii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium