Prezenty na bierzmowanie od dziadków, rodziców i chrzestnych mogą mieć różny charakter. Najchętniej wybierane są pieniądze i prezenty symbolizujące przynależność do wspólnoty chrześcijańskiej. Szukając idealnego upominku na bierzmowanie, warto rozważyć wsparcie materialne dziecka lub znaleźć taki prezent dla chłopca czy dziewczynki, żeby symbolizował bierzmowanie i nawiązywał do religii katolickiej.

PAKOWANIE na prezent PAKOWANIE na prezent
Cena:

24,00 zł

szt.
zobacz więcej

Symboliczny prezent na bierzmowanie

Prezenty na bierzmowanie o symbolicznym znaczeniu nawiązują do sakramentu udzielonemu dziecku. Biblia to bardzo uniwersalny upominek tego typu, ponieważ nadaje się na prezent z okazji bierzmowania zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. W ofercie znajdziesz biblię, której okładka ma elementy spersonalizowane oraz wybrany motyw graficzny odwołujący się do symboli chrześcijaństwa takich jak: ichtis lub gołąbek. Dla dziewczynki możesz wybrać także symboliczną bransoletkę z dziesiątką różańca i krzyżykiem lub bransoletkę z grawerem na pamiątkę bierzmowania. Dla chłopca doskonałym wyborem będzie drewniany różaniec w drewnianym pudełku, które możesz dodatkowo spersonalizować. Chrześcijańskie symbole pozwalają zachować w pamięci ten ważny w życiu całej rodziny dzień.

Najbardziej popularne i kojarzące się z bierzmowaniem symbole religijne mają oprócz tego akcenty florystyczne i roślinne. Są opakowane w eleganckie opakowania udekorowane w bardzo wymowny sposób. Od razu wiadomo, z jakiej okazji zostały wręczone dziecku. Biblia, różaniec i bransoletka w takiej wyjątkowej oprawie na pewno spodobają się dzieciom. Widząc swoje imię, krótką dedykację i datę bierzmowania na prezencie poczują się wyróżnione i chętnie będą prezentować upominek kolegom i koleżankom z klasy. Spośród prezentów religijnych to właśnie warianty personalizowane są najbardziej popularne, ponieważ pozwalają zachować w pamięci sakrament. Prezenty na bierzmowanie są dodatkowym środkiem, aby uroczystość stała się jeszcze bardziej odświętna. 

Pamiątka bierzmowania dla chłopca

Świadomość dojrzałości chrześcijańskiej młodego chłopaka, którą nabywa w momencie przyjęcia bierzmowania, to chwila warta utrwalenia, by stała się wspaniałą rodzinną pamiątką. Do przechowywania zdjęć z bierzmowania najlepsze są albumy fotograficzne, dzięki którym zdjęcia nie gniotą się i nie niszczą nawet wtedy, gdy ogląda się je wielokrotnie. Albumy fotograficzne przeznaczone na prezent z okazji bierzmowania mają specjalnie na tę okoliczność zaprojektowane okładki. Najczęściej pojawiają się na nich dekoracje roślinne i symbolika chrześcijańska. Młody chrześcijanin ucieszy się z albumu z personalizacją i grafiką gołąbka na okładce. Na jasnym tle religijny motyw i imienne nadruki są mocno zaakcentowane, dzięki czemu prezent staje się oryginalny i wyjątkowy. 

Dla chłopaka możesz wybrać także jeden z prezentów na bierzmowanie o typowo religijnym charakterze. Ofiarowując mu przepięknie wydaną Biblię w imiennej i udekorowanej okładce, sprawisz że będzie chętnie zaglądał do źródła wiedzy chrześcijańskiej, poszukując wzoru do naśladowania. Jeśli chcesz, aby prezent z tej wyjątkowej okazji był równocześnie elegancki i praktyczny, postaw na zestaw piór i długopisów w spersonalizowanym etui. Długopisy wykorzysta w szkole, skrzętnie notując i zapisując słowa katechety lub innego nauczyciela. Zestaw jest bardzo reprezentacyjny, dzięki opakowaniu i czarno-złotej kolorystyce akcesoriów do pisania. Poszczególne długopisy i pióra możesz dodatkowo zamówić w opcji personalizowanej. 

Prezent na bierzmowanie dla dziewczynki

Wybierając się na przyjęcie z okazji bierzmowania dla dziewczynki, przeznacz na prezent biżuterię z grawerem i detalami religijnymi. Gustowna bransoletka z dziesiątką różańca i krzyżykiem oraz bransoletka z grawerowaną zawieszką skradną serce młodej chrześcijanki, zwłaszcza że są zapakowane w efektowny sposób. Drewniane pudełko z personalizowanymi elementami można wykorzystać powtórnie, na przykład: jako szkatułka na biżuterię lub pudełko do przechowywania rozmaitych drobiazgów i pamiątek. Ten praktyczny upominek jest bardzo gustowny, symboliczny i sentymentalny zarazem. Wszystkie dziewczynki będą szczęśliwe, gdy podarujesz im taką oryginalną biżuterię, która nawiązuje do sakramentu bierzmowania. 

Prezenty na bierzmowanie dla dziewczynki o materialnym charakterze to przede wszystkim pieniądze, które może przeznaczyć na dowolny cel. Aby koperta nie okazała się niezręczna, skorzystaj z pomysłów na pieniężne upominki. Kreatywny zastrzyk gotówki przypomina do złudzenia apteczkę sanitariuszki, plakat z konturami ichtis lub grafiką gołąbka nie tylko ozdobi ścianę w pokoju dziecka, ale także zasili budżet młodej chrześcijanki. W jednej z opcji plakatu z pieniędzmi, kontury ichtis są sprytnie wycięte, tak aby widać było spomiędzy nich banknoty o różnych nominałach. W innej – banknoty zostały nawinięte na rolkę w kształcie strzykawki, a jeszcze innej – zrolowane. Wszystkie plakaty mają ponadto drewniane ramki, dzięki którym wyglądają elegancko i są trwałe. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium