Dywaniki dla dzieci są podstawowym wyposażeniem pokoiku dziecięcego ze względu na bezpieczeństwo maluszków i funkcję dekoracyjną. Dywanik zapobiega poślizgnięciu się dziecka podczas zabawy, ociepla i ożywia wizualnie wnętrze, inspiruje do ciekawych pomysłów na spędzenie czasu wolnego z rodzeństwem lub rodzicami, a także stwarza możliwości edukacyjne. Dywaniki dziecięce mają bogate i atrakcyjne wzory, przez co nadają się zarówno do królestwa, w którym rządzi dziewczynka, jak i pokoju przygotowanego specjalnie dla chłopca. Dziewczęce wersje dywaników są charakterystyczne dla zainteresowań małych królewien, natomiast tekstylia dla chłopców opierają się na typowo chłopięce fascynacje. Jeśli wybierasz się odwiedziny do świeżo upieczonych rodziców niemowlęcia, podaruj im tekstylia dekoracyjne zaprojektowane w stylistyce boho – mały dywan będzie pasował do pozostałych dekoracji w mieszkaniu. Dywan nadaje się na prezent nie tylko z okazji narodzin dzieciątka, ale także na Baby Shower, roczek, chrzest święty czy kolejne urodzinki dziecka.

Dywaniki dla dzieci – tekstylia dekoracyjne do pokoju dziecięcego

Dywaniki dla dzieci to tekstylia w małym rozmiarze, dlatego można je użytkować w różnych miejscach w pokoju. Najczęściej rodzice wyścielają nim podłogę przy łóżeczku malucha albo zaraz za progiem drzwi wejściowych do pokoiku. Równie dobrze maluchy mogą siadać na dywaniku podczas zabawy zamiast na kocyku. Dywaniki mają przepiękne motywy graficzne i śmiało mogą stać się rekwizytem służącym do zabawy lub nauki. Dywaniki nie tylko ozdabiają i dekorują pokój dziecięcy, ale również ułatwiają naukę o świecie, czy inspirują do odkrywania różnych tajemnic. Bez tego elementu wnętrzarskiego pokoik dla dziecka byłby smutny, zwyczajny i niczym niewyróżniający się. 

Warto udekorować dziecku pokój za pomocą różnych dekoracji do urządzania wnętrz, ponieważ maluchom należy dostarczać jak najwięcej pozytywnych bodźców. Ciekawe postacie z bajek, zwierzątka, misie czy pojazdy, które pojawiają się na dywanikach na pewno odegrają znaczącą rolę w rozwoju dziecka. Dywanik można zamówić jako pojedynczy egzemplarz lub wybrać całą kolekcję dekoracji do pokoju dziecięcego z konkretnym motywem graficznym. Dywanik dla dziecka warto spersonalizować, dodając zabawny napis, nazwę okazji wręczenia prezentu, datę oraz oczywiście imię dziewczynki lub chłopczyka. Jeśli nie masz przekonania do opcji imiennej, w kolekcji są również uniwersalne tekstylia i inne dekoracje. 

Dywaniki dla dzieci – motywy graficzne dla dziewczynek i dla chłopców

Bogactwo wzorów na dywanikach tekstylnych do pokoju dziecięcego stwarza szerokie możliwości, aby zdecydować się na konkretną kolorystykę czy wiodący dekor w królestwie malucha.  Wszystkie motywy są zaprojektowane w stonowanych pastelowych barwach, dlatego nawet jeśli dziecku znudzi się grafika, bez problemu można wymienić wzór dywanika na inny, bez uszczerbku dla designu pokoju, a nawet mieszkania czy domu. Spośród uniwersalnych propozycji dywanikowego wzornictwa najlepiej sprawdza się wariant inspirowany stylistyką boho. Przedstawia rysunek kołyski przysłoniętej zwiewnym baldachimem w centralnej części, a w narożnikach dekory z suszków w naturalnej barwie.

Dywanik dla dziecka do pokoju dziewczynki wyróżnia dziewczęca tematyka i różowa kolorystyka. To właśnie na te atuty dziewczynki zwracają największą uwagę. Mając na wyposażeniu pokoju tkaninę tekstylną z motywem bajkowego zamczyska, rycerza na różowym koniku i smoka ziejącego ogniem, wczują się w rolę księżniczki, której z pomocą przybywa dzielny rycerz zakuty w zbroję. Równie inspirujący jest dywanik z zajączkiem trzymającym w łapce balonik przyozdobiony w narożnikach pastelowymi kwiatami. W celu rozpalenia wyobraźni dziewczęcej, z pomocą przyjdzie wiewióreczka w indiańskiej opasce – główna bohaterka dziewczęcego dywaniku. Dywaniki z przeznaczeniem dla chłopców mają obrazek misia indianina, a zamiast bajkowego zamczyska – pojazd kosmiczny, wóz strażacki i dinozaury.

Dywaniki dla dzieci personalizowane na prezent na różne okazje

Z jakiej okazji można podarować praktyczną tekstylną dekorację do pokoju dziecięcego? Dywaniki dekoracyjne możesz podarować nawet bez okazji, choć są najbardziej popularnym wyborem na upominek urodzinowy, czy podczas pierwszej wizyty w domu, w którym pojawił się maleńki członek rodziny. Coraz bardziej rozpowszechnione stają się przyjęcia Baby Shower, na których przyszła mama zostaje obsypana deszczem prezentów – wśród nich często pojawiają się akcesoria do dekoracji pokoju maluszka, jak na przykład: dywaniki dla dzieci z interesującymi wzorami i motywami graficznymi. Dziecięce małe dywaniki polecane są również jako prezent na roczek lub kolejne urodzinki dziecka.

Dodanie imienia malucha do wybranego dywanu do pokoiku dziecka sprawia, że wchodząc do wnętrza pokoju, każdy wie, kto w nim rządzi. Starszym dzieciom spodoba się wersja imienna, gdyż dywanik staje się niepowtarzalny i wyjątkowy. Dywanik może mieć rolę mobilizującą – dziecko nauczy się, jak utrzymywać w pokoju porządek. Mało który maluch odważy się podpaść dinozaurom lub smokowi, zostawiając na dywaniku zabawki w nieładzie. Gdy dziecko ma już swoje pierwsze zainteresowania, możesz zamówić mu tkaninę tekstylną ze wzorem odpowiadającym hobby lub sprezentować dywanik będący częścią konkretnej kolekcji dekoracji do pokoju dziecięcego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium