Spodziewasz się dziecka, a Twoje przyjaciółki planują zorganizować Ci baby shower? To doskonały moment, aby im podziękować. Nie tylko za organizację przyjęcia, ale też wsparcie, jakie otrzymałaś od nich w czasie ciąży. Dobrym pomysłem są drobne podziękowania za baby shower, które możesz wręczyć im tego dnia.

Co to jest baby shower?

Baby shower to przyjęcie organizowane na cześć przyszłej mamy i jej nienarodzonego jeszcze dziecka. Ten zwyczaj narodził się w Stanach Zjednoczonych, a spopularyzowany został przez celebrytów i gwiazdy. Dziś baby shower organizuje się w każdym zakątku świata. Z całą pewnością można uznać, że to nowa świecka tradycja — wiele ciężarnych kobiet nie wyobraża sobie wejścia w macierzyństwo bez tego spotkania.

Kiedy organizuje się baby shower? Termin jest ściśle określony przez planowaną datę porodu — nie może to być zbyt wcześnie, bo początki ciąży bywają trudne, ale niewskazany jest też czas tuż przed samym rozwiązaniem. Z reguły baby shower odbywa się w 7 lub 8 miesiącu ciąży, czyli 1-2 miesiące przed porodem.

Prezenty i upominki na baby shower

Kto stoi za organizacją tego dnia? Baby shower to impreza przygotowywana przez kobiety dla kobiet. Przyszła mama świętuje zazwyczaj w gronie najbliższych — sióstr, kuzynek, koleżanek z pracy, przyjaciółek. To one odpowiadają za organizację całego dnia, szykują dekoracje, niespodzianki i prezenty na baby shower, które mają przypominać mamie o tych ostatnich dniach z brzuszkiem, kiedy dziecko już pojawi się na świecie.

Coraz częściej ciężarna również przygotowuje upominki na baby shower — wręcza je uczestniczkom przyjęcia w ramach podziękowania za trud włożony w przygotowanie przyjęcia. Oczywiście, o ile nie jest to baby shower niespodzianka, który zostaje zaplanowany bez jej wiedzy i udziału. Jeśli jednak wiemy, że siostra czy przyjaciółka mają w planach coś dla nas zorganizować, warto podziękowania za baby shower kupić zawczasu.

Jak podziękować za baby shower?

Sposobów na podziękowanie za baby shower jest wiele. Wszystko zależy od naszej pomysłowości i zasobności portfela. Znaczenie ma też ilość uczestniczek spotkania — im będzie ich więcej, tym mniejszy budżet będziemy mieć na upominki na baby shower dla każdej z nich. Prawda jest jednak taka, że większość organizatorek baby shower i kobiet, które są zaproszone jako gość, nie oczekuje żadnych podarunków. Nie jest dla nich istotne, czy dostaną w podziękowaniu drogie prezenty na baby shower, czy przyszła mama obdaruje je wyłącznie uśmiechem — najważniejsze jest jej zadowolenie.

Baby shower — podziękowania dla gości

Decydując się na podziękowania dla gości na baby shower, warto dopasować je do uczestniczek. Wybierać możemy spośród dziesiątek różnych propozycji, więc na pewno znajdziemy coś, co trafi w ich gust. To mogą być między innymi:

  • słodkie podziękowania np. czekoladki, ciasto lub miód,
  • ciasteczka z wróżbą dla uczestniczek,
  • drobna biżuteria (kolczyki, bransoletki, charmsy),
  • pamiątkowe magnesy, breloki i zawieszki,
  • kupony na loterię albo zdrapki,
  • a nawet małe żywe rośliny np. sukulenty.

Planujesz kupić podziękowania na baby shower? Nie zapomnij o ładnym zapakowaniu upominków. Z reguły są to niewielkie przedmioty, więc duże kartony i torby prezentowe się nie sprawdzą. Warto zainwestować w niewielkie pudełeczka na podziękowanie, które pomieszczą drobną zawartość, są łatwe do ustawienia np. obok nakrycia, a do tego mogą być stylizowane np. mieć kształt niemowlęcego wózka.

Spersonalizowane podziękowania na baby shower

Świetnym pomysłem są też personalizowane podziękowania, dzięki którym baby shower nabiera zupełnie innego charakteru. Jak spersonalizować podarunki dla dziewczyn, które biorą udział w przyjęciu? Najprościej do każdego upominku dołączyć bilecik z podziękowaniem, na którym napiszemy kilka słów wdzięczności. Możemy wykorzystać gotowy tekst podziękowania za baby shower, ale sprawdzi się też odręcznie napisane przez nas podziękowanie, które możemy dopasować do osoby, która ma je otrzymać.

Spersonalizowane mogą być też inne upominki na baby shower. Magnesy na lodówkę, czekoladki, krówki, ciasteczka z wróżbą czy miodki — można umieścić na nich datę baby shower, imię przyszłej mamy, a także krótkie podziękowanie. Nie forma jest najważniejsza, ale to, że doceniamy starania najbliższych nam kobiet. Z pewnością to docenią!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium