PROMOCJE
Skrzyneczka Wspomnień Niezbędnik prezent na Narodziny/Chrzest błękitna
Skrzyneczka Wspomnień Niezbędnik prezent na Narodziny/Chrzest błękitna

44,98 zł

Cena regularna: 54,98 zł

Najniższa cena: 54,98 zł
szt.
duża świeca/lampion Błękitny Wózek 12 cm/10  cm
duża świeca/lampion Błękitny Wózek 12 cm/10 cm

19,98 zł

Cena regularna: 29,98 zł

Najniższa cena: 29,98 zł
szt.
ŚWIECA/LAMPION ZAPACHOWA DUŻA Różowy Wózek 12CM
ŚWIECA/LAMPION ZAPACHOWA DUŻA Różowy Wózek 12CM

19,98 zł

Cena regularna: 29,98 zł

Najniższa cena: 29,98 zł
szt.
Skrzyneczka Wspomnień Niezbędnik prezent na Narodziny/Chrzest jasnoróżowa
Skrzyneczka Wspomnień Niezbędnik prezent na Narodziny/Chrzest jasnoróżowa

44,98 zł

Cena regularna: 54,98 zł

Najniższa cena: 54,98 zł
szt.

Eleganckie zaproszenia dedykowane dla Rodziców Chrzestnych pozwolą w elegancki sposób zaprosić gości na przyjęcie komunijne. Zaproszenia na Komunię dla Matki Chrzestnej i Ojca Chrzestnego wzbogacone są o modne wzory graficzne, które wpisują się w aktualne trendy. Rodzice Chrzestni otrzymując zaproszenia komunijne, poczują się wyróżnieni, a także docenieni.

ZAPROSZENIA NA KOMUNIĘ DLA CHRZESTNYCH

Zaproszenia na Komunię dla chrzestnych

I Komunia Święta to ważne wydarzenie, które pamięta się zwykle do końca życia. Dla kilkulatków, którzy do przyjęcia tego sakramentu przygotowują się przez całe długie miesiące, dzień uroczystości może wiązać się z wieloma emocjami. Rodzice chrzestni to, zaraz po biologicznych rodzicach, najważniejsze osoby, które powinny pojawić się na Komunii dziecka. Jak zaprosić ich na tę uroczystość? Przydadzą się eleganckie zaproszenia na Komunię dla chrzestnych oznaczone dedykacją „dla Matki Chrzestnej” lub „dla Ojca Chrzestnego” zależnie od wybranego wariantu.

Jak zaprosić rodziców chrzestnych na I Komunię Świętą?

Ozdobne zaproszenia na I Komunię Świętą zamawia się zwykle dla całej rodziny, jednak dla rodziców chrzestnych warto wybrać specjalne dedykowane propozycje. To jedne z najważniejszych osób obecnych na uroczystości i w ten sposób można to podkreślić. Niech matka i ojciec chrzestny już w momencie otrzymania zaproszenia poczują, jak ważną rolę pełnią w życiu dorastającego dziecka. To właśnie oni są według tradycji kościelnej odpowiedzialni za jego edukację religijną, w której sakrament I Komunii Świętej jest niezwykle ważnym wydarzeniem.

Zaproszenie dla matki chrzestnej, podobnie jak zaproszenie dla ojca chrzestnego, powinno wyróżniać się spośród reszty rozsyłanych zaproszeń. Warto pamiętać, że dla nich dzień Komunii chrześniaka także jest bardzo ważną okolicznością, a podarowane im dedykowane zaproszenie na uroczystość z pewnością stanie się przechowywaną przez nich rodzinną pamiątką.

Zaproszenia dla matki i ojca chrzestnego w różnym stylu

Zaproszenia komunijne dla chrzestnych najczęściej utrzymywane są w klasycznej bieli, zdobione eleganckimi prostymi motywami chrześcijańskiego krzyża i jasnymi aplikacjami. Ponieważ do Komunii Świętej podchodzą dzieci najczęściej dziewięcioletnie, przez swój wiek są one w pełni świadome powagi sakramentu i całej uroczystości. To dlatego wśród dekoracji komunijnych nie umieszcza się typowo dziecięcych wzorów, obecnych w tematyce chrztu.

Klasyczna biel i elegancki charakter zaproszeń nie oznacza, że nie można w żaden sposób ocieplić ich wyglądu. Pięknie prezentują się na przykład zaproszenia na Komunię dla matki chrzestnej zdobione zielonymi gałązkami konwalii i ich delikatnymi białymi kwiatami albo innymi subtelnymi motywami roślinnymi. Dostępne są także zaproszenia na I Komunię Świętą dla chrzestnych w wersji boho z ozdobną czcionką przypominającą pismo odręczne.

Co znajduje się w środku zaproszeń?

Zaproszenie dla rodziców chrzestnych to ozdobna kartka ze zdobioną okładką i prostym dedykowanym napisem. W środku zaproszeń znajduje się treść do samodzielnego uzupełnienia. Należy wpisać rzeczy takie jak przede wszystkim miejsce i godzina, zarówno mszy świętej, jak i przyjęcia komunijnego odbywającego się później.

Jedni rodzice uzupełniają zaproszenia dla rodziców chrzestnych samodzielnie, starając się zapisać wszystkie informacje w jak najbardziej staranny sposób. Inni natomiast decydują się na zlecenie tego zadania dziecku – zaproszenia na Komunię dla chrzestnych wypełnione przez samego kilkulatka z pewnością mają swój wyjątkowy charakter, nawet jeśli nie są tak staranne.

Wewnątrz zaproszenia na I Komunię Świętą po lewej stronie znaleźć można chrześcijańskie pieśni, a właściwie wybrane z nich najbardziej inspirujące i pasujące do okazji przyjęcia sakramentu fragmenty.

Jak wręczyć zaproszenia na Komunię?

Zaproszenie na Komunię dla ojca chrzestnego i matki chrzestnej najczęściej wręcza się osobiście – najlepiej jeśli zrobi to dziecko, zapraszając ich na swój własny ważny dzień. Chęć wręczenia zaproszenia to świetna okazja do spotkania, w tym na przykład zaproszenia rodziców chrzestnych na rodzinny obiad.

Zdarza się, że z powodów takich jak na przykład odległość dzieląca na co dzień dziecko od jego rodziców chrzestnych sprawia, że zaproszenia na Komunię muszą zostać wysłane pocztą. Każde zaproszenie dla matki i ojca chrzestnego wyposażone jest w białą, idealnie pasującą do jego rozmiarów kopertę. Z jednej strony służy ona jako eleganckie opakowanie zaproszenia wręczanego osobiście, z drugiej może również stać się przesyłką pocztową, jeśli tylko zostanie zaklejona i wyposażona w znaczek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium