Podziękowanie za bierzmowanie dla księdza może stać się formą wyrażenia wdzięczności wobec kapłana za przygotowanie dziecka do sakramentu bierzmowania oraz sam fakt jego udzielenia. Podczas bierzmowania nastoletnie dziewczynki i nastoletni chłopcy stają się bardziej świadomymi i dojrzałymi wyznawcami nauki Jezusa Chrystusa. Stąd też przyjął się zwyczaj, aby za okazaną łaskę Ducha Świętego podziękować pośredniczącemu w sakramencie księdzu. Aby prezent nie był krępujący dla kapłana, warto skorzystać z naszych propozycji i pomysłów na upominki na podziękowanie za bierzmowanie. Najlepszym wariantem są prezenty nawiązujące do symboliki religijnej i sfery duchowej, bądź poddane zabiegowi personalizacji praktyczne upominki codziennego użytku. Dodając na powierzchnię kubka czy butelki wina nadruki imienne, ksiądz zyskuje oryginalną i niepowtarzalną pamiątkę udzielonego młodemu człowiekowi sakramentu. Równie dobrym pomysłem co prezent personalizowany  jest podarowanie kapłanowi eleganckiej szkatułki na zegarki lub różańca w specjalnym etui na różaniec.

Podziękowanie za bierzmowanie dla księdza – pomysły na prezenty

Jakie pomysły na podziękowanie za bierzmowania dla księdza są najbardziej popularne i które z prezentów są najchętniej wybierane przez rodziców i świeżo upieczonych bierzmowanych? Są to prezenty nawiązujące do otrzymanego sakramentu, takie jak na przykład: różaniec oraz etui na różaniec. Tych oczywistych atrybutów religii katolickiej kapłan na pewno ma w zanadrzu sporo, lecz śmiało można podarować mu kolejny egzemplarz do kolekcji, jako pamiątkę otrzymanego bierzmowania. Eleganckie etui o jasnej kolorystyce doskonale kontrastuje z czarnym różańcem. Taki prezent jest nie tylko wymowny i adekwatny, ale także na pewno zostanie przyjęty z entuzjazmem i należycie wykorzystany przez księdza.

Dobrym pomysłem jest również podarowanie kapłanowi butelki wina z elegancką etykietą samoprzylepną z nadrukami imiennymi i odpowiednią grafiką. Czarno-złota kolorystyka podkreśla wyjątkowość okazji, jaką jest udzielenie nastolatkowi sakramentu bierzmowania i uczynienia go bardziej świadomym i dojrzałym chrześcijaninem. Jeśli chcesz wyrazić wdzięczność i podarować duchownemu coś bardziej praktycznego, możesz wybrać kubek z nadrukiem imiennym lub uniwersalny. Białe kubki występują w dwóch odsłonach kolorystycznych – z czarnymi lub złotymi napisami i grafikami. Każdy z nich to dobry pomysł na podziękowanie za bierzmowanie dla księdza oraz okazanie mu szacunku i uznania za wstawiennictwo do Ducha Świętego dla przyjmującego bierzmowanie.

Podziękowanie za bierzmowanie dla księdza – praktyczne prezenty

Kapłanowi możesz okazać wdzięczność na różne sposoby. Jednak najbardziej w tej roli sprawdzają się upominki, które znajdują zastosowanie w codziennym użytkowaniu i posłudze kapłańskiej. Są to dla przykładu różańce, które ułatwiają skrupulatną i sumienną modlitwę oraz skuteczne wstawiennictwo u Świętej Trójcy. Warto podarować księdzu wyjątkowy różaniec w gustownym etui na pamiątkę przyjęcia przez nastolatka sakramentu bierzmowania. Na pewno odwzajemni się modlitwą, dzięki której dziecko doświadczy otrzymania wielu łask Bożych. Wybór kapłańskiego atrybutu na prezent na podziękowanie za bierzmowanie dla księdza jest znakomity, ponieważ odmawiając różaniec, jedną z dziesiątek na pewno zmówi w intencji młodego człowieka przystępującego do sakramentu. 

Jeśli twoja wdzięczność jest o wiele większa niż wręczenie symbolicznego różańca, postaw na elegancką szkatułkę do przechowywania zegarków. Skrzynka ma przezroczyste szklane wieko, przez które widoczne jest dno wyściełane jasnym materiałem i wiele przegródek na zegarki. Jej zamknięcie jest możliwe, dzięki mechanizmowi identycznemu jak ten w klasycznych podróżnych walizkach. Na wieku szkatułki wykonujemy personalizację w postaci wygrawerowanej dedykacji oraz nadruki imienne. Stanowi to idealne dopełnienie dla skórzanego pudełka na zegarki. Możesz wybrać również wariant tego eleganckiego męskiego prezentu bez personalizacji. 

Podziękowanie dla księdza za bierzmowanie z personalizacją

Dlaczego warto wybrać dla księdza prezent z możliwością personalizacji? Jest wiele argumentów przemawiających za opcją imienną. Przede wszystkim personalizacja sprawia, że taki upominek staje się niepowtarzalny i wyjątkowy. Dzięki takim zdobieniom dobrze sprawdzi się w roli pamiątki z bierzmowania. Jest to jednocześnie dowód, że udzielone przez księdza nauki oraz cały okres przygotowania do bierzmowania zaowocowały świadectwem wiary. Dzięki przekazanej przez kapłana wiedzy młody człowiek jest gotowy, aby swoim życiem dawać przykład wiary w chrześcijańskie kanony. Prezent personalizowany jako podziękowanie dla księdza za bierzmowanie to świetna alternatywa dla upominku bez nadruku imiennego. 

Warto sięgnąć po personalizowane kubki, imienne etui na różaniec lub etykietę samoprzylepną na butelkę wina bądź wybrać elegancką szkatułkę do przechowywania zegarków z grawerunkiem na wieku. To nie tylko dowód wdzięczności dla kapłana, ale także pamiątka tak ważnego i znaczącego sakramentu jak bierzmowanie. Niezależnie od tego, czy wybierasz prezent dla kapłana w imieniu własnym, czy w imieniu nastolatka, wariant z imieniem i nazwiskiem księdza oraz krótką dedykacją jest warty rozważenia. Podobnie jak wszyscy członkowie rodziny młodego człowieka, któremu duchowny udzielił bierzmowania, ksiądz zapamięta na długo ten ważny dzień. To będzie dla niego cenna pamiątka!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium