Sakrament Bierzmowania jest ważny w życiu dziecka, ale i całej rodziny. Warto na tę okazję podarować wyjątkowe prezenty, które podkreślą ważność uroczystości Bierzmowania. W szczególności personalizowane prezenty sprawdzą się Bierzmowanie, umieszczona na nich data z pewnością sprawi, że na długo się ją zapamięta.

  • nowość

Prezenty na bierzmowanie – by Duch Święty obdarzał łaską

Prezenty na bierzmowanie to istotny moment tradycji świętowania w rodzinnym gronie, zaraz po przyjęciu sakramentu przez nastolatków. Choć nie są aż tak wymyślne jak podarunki na Komunię Świętą, to warto upamiętnić ten dzień. Młodzież przyjmuje kolejny sakrament umacniający chrześcijańską wiarę i modli się, otrzymując dary od Ducha Świętego. Najbardziej popularne prezenty to album na zdjęcia i środki finansowe. Aby jednak młodzi ludzie nie zatracili istoty sakramentu, warto pomyśleć o personalizacji i formie wręczenia upominków. Sposób opakowania prezentu i jego przyozdobienie są równie ważne, co sama zawartość. Pamiętaj, aby były odpowiednie do okazji.

Co można podarować młodzieży, by prezent nie stał się ważniejszy niż sam sakrament? Pamiątkowe albumy na fotografie, subtelna biżuteria, elegancki zestaw do pisania, czy skarbonki to pomysły warte uwagi. Są na tyle cenne, by uczcić ważny dzień, ale niezbyt wyszukane, aby stały się celem samym w sobie. Bierzmowanie to sakrament świadczący o dojrzałości do wiary chrześcijańskiej, jego przyjęcie pogłębia relacje z Bogiem i ułatwia zrozumienie objawionych prawd i zasad, którymi prawdziwy chrześcijanin powinien się kierować. Moc Jezusa Chrystusa pomaga w trudnych momentach życiowych, dary od Ducha Świętego otrzymane podczas sakramentu cementują wspólnotę chrześcijańską.

Prezenty na bierzmowanie – na pamiątkę bierzmowania

Prezent na bierzmowanie pozwala należycie upamiętnić ten sakrament podarowany na całe życie. Pamiątką bierzmowania może być album na zdjęcia z motywem chrześcijańskim na okładce. Biała gołębica to symbol pokoju na świecie i zwiastun wolności, więc doskonale nadaje się na bierzmowanie.  Zaskakującym prezentem jest plakat, w którego ramce ukryte są pieniądze. Na plakacie pojawia się kolejny symbol chrześcijaństwa, czyli ryba ułożona z ławicy maleńkich rybek. Ryba, czyli ichtys to znak pierwszych chrześcijan i Jezusa Chrystusa. Rzemykowa bransoletka z ichtysem to również wzruszająca pamiątka Bożego błogosławieństwa. 

Pamiątki bierzmowania w drewnianych skrzyniach w jasnym kolorze to pomysł na prezent od rodziców, dziadków lub rodziców chrzestnych. Są niezwykle gustowne, eleganckie i dopasowane do charakteru uroczystości. Bransoletki to biżuteria, która nadaje się zarówno dla nastolatki, jak i nastolatka. Chłopiec z dumą będzie podkreślał przynależność do społeczności chrześcijańskiej skupionej wokół Ducha Świętego, z dumą nosząc rzemykową bransoletkę lub pisząc złotym długopisem. Maleńki różaniec sprezentowany w eleganckiej skrzyni zadowoli każdego chrześcijanina, a pomysłowo zapakowane pieniądze przydadzą się na różne cele nastolatków. Takie prezenty na bierzmowanie są zarazem kreatywne i odpowiednie do okazji. 

Prezenty na bierzmowanie personalizowane

Personalizacja podnosi atrakcyjność i wyjątkowość nawet najdrobniejszego upominku na różne okazje. Dzięki dodaniu imienia nastolatka przyjmującego Boże błogosławieństwo i przystępującego do sakramentu bierzmowania oraz daty uroczystości kościelnej, prezent staje się oryginalny i niepowtarzalny. Pomysłowe plakaty z ukrytymi wewnątrz banknotami nie byłyby takie cenne, gdyby nie nadruk personalizacyjny. Imię dziewczyny lub chłopaka oraz data sakramentu na plakacie, czy okładce albumu to recepta na jeszcze większe zadowolenie osoby obdarowywanej. Banknoty są widoczne przez krawędzie symboli chrześcijańskich, więc taki prezent sprawdzi się bardziej niż biała koperta z pieniędzmi wewnątrz. 

Personalizowane prezenty na bierzmowanie to nie tylko interesująca pamiątka bierzmowania, ale również dekoracja pokoju nastolatka. Prezenty można powiesić na ścianie lub postawić na komodzie, regale bądź półce. Młody chrześcijanin, dzięki nim pełniej przeżyje więź z Duchem Świętym i zapamięta tę wyjątkową chwilę na całe życie. Gdy różaniec, bransoletka, czy pieniądze wydają się zbyt mało wyszukanymi podarunkami na bierzmowanie, postaw na sprawdzone słodycze personalizowane. Czekoladki belgijskie owinięte w papierki z symbolem gołębia zostały ukryte w drewnianej skrzyneczce. Po opróżnieniu zawartości, w szkatułce można przechowywać przeróżne skarby młodego chrześcijanina. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl