Przyjęcie po bierzmowaniu to dobry zwyczaj, aby świętować sakrament w rodzinnym gronie. Uroczyste świętowanie jest stosowne do tak ważnego wydarzenia w chrześcijańskim życiu młodego członka rodziny. Aby rodzice mogli dla krewnych samodzielnie zorganizować okolicznościowe przyjęcie po uroczystości w kościele, przydadzą się przygotowane przez nas dekoracje stołów i sali oraz prezenty jako podziękowanie dla zaproszonych gości. 

GIRLANDA Złote Gołębie, 86cm GIRLANDA Złote Gołębie, 86cm
Producent: OMS
Cena:

8,35 zł

szt.
zobacz więcej
GIRLANDA białe piórka ze złotem GIRLANDA białe piórka ze złotem
Producent: OMS
Cena:

7,30 zł

szt.
zobacz więcej

Czy na bierzmowanie robi się przyjęcie?

Przyjęcie po bierzmowaniu urządza się w momencie, gdy chcesz aby sakrament był szczególnym przeżyciem dla dziecka i pozostałych członków rodziny. Bierzmowanie jest kolejnym po I Komunii Świętej i Chrzcie Świętym sakramentem, który stwarza okazję do rodzinnego świętowania. Zamiast uczcić bierzmowanie dziecka w gronie domowników i rodziców chrzestnych, warto rozszerzyć grono gości o dziadków i bliskich krewnych, którzy swoim życiem dają chrześcijańskie świadectwo. Bierzmowanie zdarza się w życiu młodego chrześcijanina tylko raz, więc należy się do niego należycie przygotować. Mimo młodego wieku, przyjęcie sakramentu wzbudza u dziewczynek i chłopców w wieku szkolnym wiele emocji, ze względu na świadomą inicjację chrześcijańską.

Bycie pełnoprawnym świadkiem Jezusa Chrystusa to szczególny zaszczyt, który zobowiązuje młodych ludzi do przykładnego życia i dawania na każdym kroku świadectwa wiary. Dlatego warto wzmocnić to przeżycie organizując uroczyste przyjęcie po udzieleniu sakramentu w kościele. Obecność najbliższej rodziny to dla młodego chrześcijanina sygnał, że w jego życiu wydarzyło się coś szczególnego, co ma znaczenie dla całej chrześcijańskiej wspólnoty, której również są członkami. Dzięki gotowym dekoracjom stołu i sali, a także prezencikom czy pomysłom, przyjęcie po bierzmowaniu można zorganizować kompleksowo niskim kosztem. Wybierając nasze propozycje aranżacyjne, zyskujesz estetycznie nakryte stoły, salę, która zachwyca ozdobami i prezenty zarazem. 

Poczęstunek po bierzmowaniu – organizacja przyjęcia po bierzmowaniu

Czego potrzebujesz do zorganizowania poczęstunku po uroczystościach kościelnych? Rozpocząć należy od zaproszeń, aby określić, ilu gości możesz spodziewać się na przyjęciu. Gdy zdobędziesz tę wiedzę, pomyśl o dekoracjach sali i poszczególnych stolików, przy których odbędzie się poczęstunek. Korzystając z przygotowanych przez nas dekoracji z możliwością personalizacji, na pewno zrobisz wrażenie na gościach, a młody chłopak i dziewczyna zapamiętają przyjęty sakrament na długo. Do sprawnej organizacji i efektownej aranżacji przyjęcia, możesz wziąć pod uwagę jedną z kolekcji dekoracji i prezentów przeznaczonych na bierzmowanie. Dzięki kolekcjom możesz urządzać przyjęcie o określonej tematyce przewodniej i dominującej kolorystyce. Jest to możliwe dzięki motywowi graficznemu, którym ozdobione są wszystkie elementy tworzące kolekcję. 

Przyjęcie po bierzmowaniu uda się, gdy wykorzystasz pomysły dekoracyjne i prezentowe. Wśród propozycji pojawiają się: bieżnik ozdobny, kieszonki na sztućce, rozmaite serwetki papierowe, ciasteczka z wróżbą, czekoladki mleczne, transparentne i foliowe balony o kształtach symbolizujących chrześcijaństwo, girlandy dekoracyjne, pikery do muffinek w kształcie gołąbka, winietki do wypisania, zestawy balonów, pudełeczka na prezenciki dla gości i balonowe girlandy w czarno-złotym kolorze. Spośród propozycji prezentowych na uwagę zasługują kolorowe ciasteczka szczęścia z wróżbą, która jest zawsze pozytywna i zapewnia przychylny los otrzymującemu upominek. Ciekawym rozwiązaniem są serwetki z wykreślanką dla gości – służą nie tylko do higieny i ozdoby, ale także zapewniają gościom rozrywkę. 

Czy na bierzmowanie zaprasza się gości?

Na bierzmowanie zwykle zaprasza się najbliższą rodzinę, a najważniejszymi gośćmi oprócz dziecka przyjmującego sakrament są rodzice chrzestni. To oni są duchowymi przewodnikami młodego chrześcijanina już od momentu przyjęcia sakramentu Chrztu Świętego. Warto pomyśleć o prezencie na podziękowanie dla chrzestnych za pełnienie tak istotnej z perspektywy chrześcijaństwa roli. Dla pozostałych członków rodziny możesz wybrać drobne upominki o słodkim charakterze. Elegancko zapakowane cukierki, lizaki i czekoladki to słodka pokusa, której żaden z gości się nie oprze. Dodając na opakowanie personalizację, prezent staje się jednocześnie ciekawą pamiątką z ważnej rodzinnej uroczystości. Prezenty dla uczestników przyjęcia po bierzmowaniu są elementem obowiązkowym rodzinnego świętowania. 

Zaproszenie gości na przyjęcie to miły gest zarówno wobec bohatera przyjęcia, jak i rodziców chrzestnych. Wielu świadków na uroczystości kościelnej, która polega na świadomej inicjacji do życia chrześcijańskiego w służbie dla Jezusa Chrystusa wymaga specjalnej oprawy. Wykorzystując balony foliowe w różnych symbolicznych kształtach podkreślisz charakter przyjęcia. Dla dodatkowego zaakcentowania rangi przyjęcia, warto rozwiesić dekoracyjne girlandy z okolicznościowymi napisami w odświętnej kolorystyce. Najmłodsi goście ucieszą się zwłaszcza z zestawów balonowych i balonowych girland, a starszym gościom przypadną do gustu dekoracyjne serwetki z pomysłową wykreślanką.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium