Plakaty komunijne, zarówno te uniwersalne, jak i te z imieniem Waszego dziecka dodadzą wyjątkowego charakteru uroczystości z okazji Pierwszej Komunii Świętej Waszego dziecka i sprawią, że poczuje się ono w tym dniu bardzo wyjątkowo. Plakat komunijny pozwoli w elegancki sposób pozwoli podziękować gościom za to, że przybyli na Komunię dziecka. Plakaty ciekawie będą prezentować się na drewnianej sztaludze.

Plakaty komunijne jako dekoracja wnętrza

Najważniejsze dni wymagają wyjątkowej oprawy. Do takich momentów bez wątpienia należy dzień Pierwszej Komunii Świętej. Plakaty komunijne – zarówno uniwersalne jak i personalizowane dodadzą przyjęciu elegancji i oryginalnego charakteru, podkreślając wagę wydarzenia. Odpowiednio dobrane dekoracje, takie jak plakaty komunijne, pozwolą aby ten odświętny dzień na długo pozostał w pamięci.

Z klasą i smakiem

Przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej to jedna z pierwszych, tak ważnych uroczystości w życiu dzieci i ich rodziców. Warto zatem zwrócić uwagę na to, aby planowane dekoracje podkreślały podniosły nastrój. Nie mogą one jednak przytłaczać duchowego wymiaru tego wyjątkowego dnia. Dekoracje powinny być dostosowane do tego czy planowane przyjęcie ma odbyć się w domu czy restauracji. W pierwszym przypadku dekoracje ogranicza jedynie budżet i kreatywność. Gdy decydujemy się na uroczystość w restauracji warto zasięgnąć opinii specjalistów. Fachowcy na co dzień zajmują się dekorowaniem tego typu wnętrz. Uwzględnijmy również mieć przy tym sugestie właścicieli lokalu.          

Ważna jest spójna koncepcja

Niezależnie od musimy skupić się na tym, aby planowane dekoracje były spójne kolorystycznie, nawiązując do symboliki wyjątkowego dnia. Mogą zawierać chociażby motyw hostii, a kolorystycznie stanowić spójność z elementami stroju dziecka, czy też wianka. Zwykle w dekoracjach komunijnych organizatorzy stosują biel jako bazę. Inne kolory to złoto, błękity i róże. Ważny jest umiar oraz zachowanie poczucia estetyki. Dekoracje komunijne nie powinny być przytłaczające. To ważne w przypadku dnia Pierwszej Komunii Święta. Powinny być przygotowane tak, aby całość była spójna. Dekoracje stołu, ścianki do pamiątkowych zdjęć czy też kompozycje kwiatowe i balonowe powinny stanowić całość. Pod uwagę bierzemy w tym przypadku formę oraz kolor. Ustalając dekoracje komunijne skupiajmy się na schludnej i ponadczasowej elegancji. Doda to całości gustownego wyglądu. Jeśli odpowiednio zestawiamy ze sobą klasyczne elementy, to unikamy powtarzalności i nudy. W ten sposób wplatamy też w przyjęcie indywidualne akcenty. To sprawi, że tego dnia dziecko poczuje się wyjątkowo.

Indywidualne akcenty

Wśród dekoracji wykorzystywanych podczas przyjęć zarówno w restauracjach jak i domach rosnącą popularnością cieszą się plakaty komunijne – uniwersalne i personalizowane. Plakaty komunijne pozwalają zorganizować przestrzeń. Ma to szczególne znaczenie, jeśli przyjęcie odbywa się w restauracji, gdzie jednego dnia organizowanych jest kilka uroczystości. Wówczas goście mogą bez problemu trafić do właściwej części sali. Jeśli przyjęcie organizowane jest w domu, plakat pozwoli dziecku poczuć się wyjątkowo. Będzie on też się oryginalną pamiątką. Komunijne dekoracje w formie plakatu różnić się mogą motywami, które łatwo dostosować do pozostałych elementów zastosowanych m.in. na stołach, balonach czy w zaproszeniach dla gości. Grafiki przypominają malowany obraz przedstawiający w zależności od wybranego wariantu – kielich, hostię, kłosy, winogrona czy też wspaniałe pastelowe kwiaty. Dodatkowo plakat komunijny personalizowany możemy wzbogacić o imię dziecka oraz datę uroczystości.  W ten oryginalny sposób upamiętnimy ważny dzień, jakim jest przyjęcie z okazji Pierwszej Komunii Świętej.

Estetycznie i praktycznie

Plakaty komunijne najczęściej stawiane są na sztaludze, co stanowi praktyczne i estetyczne rozwiązanie. W ten sposób łatwo można zmienić miejsce, w którym ma znajdować się plakat, dostosowując je do warunków w restauracji czy w domu. Plakaty komunijne występują w różnych rozmiarach – mniejsze  - do postawienia w sali doskonale spełnią swoją funkcję organizacyjną, wskazując drogę do miejsca uroczystości. Plakaty komunijne duże – w formie ścianki – stanowić będą dodatkowy element wystroju. Doskonale sprawdzą się jako miejsce do pamiątkowych fotografii. Dekoracje w formie plakatu komunijnego sprawiają, że uroczystość nabiera indywidualnego charakteru. Dodatkowo podkreśla to możliwość personalizacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium