Świadek bierzmowania to bardzo ważna rola podczas sakramentu bierzmowania, dlatego warto zastanowić się nad odpowiednim kandydatem. Powinieneś sprawdzić, kto może być świadkiem na bierzmowaniu, a my podpowiemy ci, w jaki sposób zapytać go, żeby wyraził zgodę na świadkowanie. O świadkowanie możesz poprosić rodzica chrzestnego, który był twoim świadkiem podczas Chrztu świętego, chociaż młodzi ludzie bardzo często decydują się, żeby w tej roli obsadzić swoich przyjaciół lub kuzynostwo. Jeśli chcesz uniknąć odmowy na prośbę o bycie świadkiem, a podczas sakramentu mieć realne wsparcie od bliskiej osoby, w sklepie Sakramento znajdziesz kreatywne i eleganckie pudełka z pytaniem o zostanie świadkiem na bierzmowaniu. Bierzmowanie to bardzo ważny sakrament w życiu młodego katolika, dlatego warto obdarować upominkiem osobę, która miała zaszczyt świadkować podczas sakramentalnej mszy o przyjęcie darów Ducha Świętego. Wśród prezentów nie może zabraknąć słodyczy w wyjątkowo uroczystej szacie graficznej oraz praktycznych prezentów, które świadkowie mogą wykorzystać podczas pełnienia codziennych zadań. 

Co robi świadek bierzmowania?

Świadek bierzmowania jest obecny podczas mszy świętej, w czasie której kapłan udziela młodzieży bierzmowania. Nadrzędną ideą sakramentu bierzmowania jest otrzymanie łaski od Ducha Świętego. Podczas namaszczenia krzyżmem nastolatkowie deklarują życie w zgodzie z wiarą chrześcijańską i bycie przykładnymi katolikami. W tradycji katolickiej bierzmowanie jest traktowane jako kontynuacja Chrztu świętego, dlatego podczas bierzmowania potrzebni są świadkowie. Świadkowie bierzmowania i Chrztu świętego są duchowymi przewodnikami dla ochrzczonego i bierzmowanego. Kandydaci na świadków powinni swoim postępowaniem dawać przykład wiary do naśladowania dzieciom przystępującym do sakramentów. O wiele bardziej przykładnym świadkiem będzie rodzic chrzestny niż przyjaciel, kuzyn lub kolega szkolny. 

Obecność świadków podczas namaszczenia młodego człowieka łaskami od Ducha Świętego jest konieczna, żeby sakrament był ważny w obliczu prawa kanonicznego. Osoby wybrane na świadków bierzmowania pełnią również bardzo istotną rolę – towarzysząc młodzieży w trakcie bierzmowania, zaświadczają złożenie świadomej przysięgi przez bierzmowanych, dotyczącą życia w zgodzie z wiarą chrześcijańską i przestrzeganie reguł katolickich. Jeśli wytypowałeś już najlepszych kandydatów, którzy będą świadkować przyjęciu darów od Ducha Świętego, powinieneś zaskoczyć ich kreatywnym prezentem. Widząc sprytnie ukryte pod zdrapką pytanie, świadek bierzmowania na pewno zgodzi się objąć tę zaszczytną rolę. Warto podarować świadkowi wyjątkowy upominek za poniesione trudy podczas twojej duchowej edukacji. 

Świadek bierzmowania – jak poprosić o zgodę na bycie świadkiem na bierzmowaniu?

Jak pomysłowo poprosić o zgodę na bycie świadkiem na bierzmowaniu? W Sakramento znajdziesz pomysłowe zdrapki i pudełka z pytaniem o świadkowanie dla mamy chrzestnej i taty chrzestnego, jeśli to właśnie rodziców chrzestnych, widzisz w roli świadków podczas bierzmowania. Szatę graficzną pudełek i kart ze zdrapkami przygotowaliśmy w taki sposób, że możesz je wręczyć zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie, mającym świadkować w momencie uroczystego przyjęcia darów od Ducha Świętego. Oba warianty zawoalowanych pytań do świadków mają dekory roślinno-kwiatowe i motywy graficzne związane z symboliką chrześcijańską, takie jak na przykład: ichtys, chrystogram, krzyż i gołębica. Jeśli chcesz podkreślić istotę sakramentu bierzmowania, dla chrzestnej i chrzestnego wybierz pytania w religijnej oprawie. 

Zdrapki i pudełka z pytaniem przyozdobione różowymi kwiatami, podaruj świadkowej. Natomiast prośby o świadkowanie z zielonymi gałązkami lub listkami na wklejce powinien otrzymać potencjalny świadek bierzmowania. Pytania o świadkowanie, którym towarzyszą kwiaty w białym anturażu, nadają się dla kandydatów na świadków obojga płci. Pytania o bycie świadkową lub świadkiem, które ukryliśmy w pudełkach, mają bardziej praktyczny wymiar. Prośba nadrukowana jest na barwnej etykiecie samoprzylepnej wewnątrz wieka, a w pudełku kryje się drobiazg dla świadków, taki jak na przykład: ciasteczko z wróżbą. Karty ze zdrapkami mają dołączoną zawieszkę o charakterze religijnym, która ułatwia odsłonięcie pola z pytaniem ukrytym pod zdrapką. 

Co się daje na bierzmowanie świadkowi?

Rola świadka podczas bierzmowania wiąże się z dużą odpowiedzialnością za twój rozwój duchowy, dlatego warto, żebyś podziękował świadkom za to, że podjęli się tego ważnego zadania. Mamie i tacie chrzestnym spodobają się prezenty, które mają sentymentalne przesłanie. Aby nie poczuli się skrępowani, warto w formie podziękowania podarować im bombonierę z czekoladkami lub słodkimi krówkami. Nie zapomnij o dodaniu personalizacji do prezentu z nadrukiem: Dziękuję! Upominek imienny jest bardziej osobisty, dlatego dzięki niemu łatwiej zrewanżować się świadkom. Zamiast słodyczy możesz wybrać zdrowszą alternatywę prezentu. Świadek bierzmowania i świadkowa z entuzjazmem zareagują na słoiczek miodu w odświętnej oprawie. 

Jeśli chcesz sprezentować im coś trwalszego niż słodkości, w Sakramento znajdziesz także oryginalne personalizowane kubki z rozmaitymi nadrukami i motywami graficznymi. Do codziennej kawy lub herbaty będą jak znalazł – podobnie jak personalizowane łyżeczki ze stali nierdzewnej. Mieszając napoje, świadkowie mogą wspominać najlepsze momenty z bierzmowania oraz myśleć ciepło o swoich duchowych podopiecznych. Na poszczególnych łyżeczkach wygrawerujemy ich imiona oraz życzliwą dedykację, taką jak na przykład: Fajnie, że jesteś; Miło cię widzieć – lub żartobliwą, jak między innymi: Potrafię nieźle zamieszać. Co jeszcze możesz sprezentować świadkom po bierzmowaniu? Wybierz na upominek coś sentymentalnego – ramkę personalizowaną, album fotograficzny lub pamiątkowy plakat. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium