Tort komunijny to słodki specjał, który jest nie tylko poczęstunkiem dla gości, ale stanowi on swoistą dekorację stołu szczególnie gdy dekorowany jest rozmaitymi ozdobami. Na naszej stronie mogą kupić Państwo między innymi figurki oraz opłatki na ciasto. Aby upiększyć tort, oferujemy również opłatki personalizowane, które zachwycą twoich gości!  

 

 

 

TOPPER na tort LOVE drewniany TOPPER na tort LOVE drewniany
Producent: OMS
Cena:

13,90 zł

szt.
zobacz więcej

Opłatki i figurki tortowe na Pierwszą Komunię Świętą

Słodki poczęstunek w postaci tortu jest tradycyjnym elementem przyjęcia z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Jego ważną częścią są tematyczne dekoracje - opłatki na tort, figurki oraz inne ozdoby. W naszej ofercie znajdziecie Państwo eleganckie i efektowne propozycje pięknie zdobiące tort i nadające mu wyjątkowego charakteru. Możecie Państwo zdecydować się także na opłatki i toppery na tort personalizowane, które z pewnością zachwycą dziecko przystępujące po raz pierwszy do komunii oraz jego gości.

Eleganckie opłatki tortowe podkreślające wagę chwili

Opłatek na tort nawiązujący do tematyki sakralnej, uroczystości Pierwszej Komunii Świętej pozwala na stosunkowo prostą, a jednocześnie efektowną dekorację. Dostępnych jest wiele motywów graficznych i kolorystycznych opłatków na torty komunijne. W wielu z nich dominują kolory złote albo srebrne. Często wybierany jest również motyw białych kwiatów, na przykład konwalii lub delikatnych lilii. Z uwagi na porę roku, w której odbywają się uroczystości, eleganckie wiosenne kwiaty, zielone kompozycje na opłatkach na tort komunijny również są chętnie wskazywane. Wybrane symbole religijne - IHS, hostia czy świątynia mogą być na dekoracyjnych opłatkach uzupełnione przez delikatne, ozdobne ornamenty koronkowe. Uzupełnieniem opłatków tortowych będą nadrukowane na nich elegancką czcionką napisy czy słowa modlitwy.

Personalizowane opłatki na tort komunijny

Personalizacja dekoracyjnych opłatków tortowych daje możliwość podkreślenia wyjątkowości chwili. Nie tylko dekoracje w postaci figurek na tort czy topperów, ale również sama powierzchnia ciasta może być dopasowana do okoliczności. Zwykle białe lub kremowe torty z opłatkiem na wierzchu stanowią doskonałe tło dla imienia dziecka oraz daty okoliczności. Świetnym pomysłem jest także dekoracja z nadrukowanym zdjęciem dziecka dostępna w naszej ofercie, idealna na przykład do tortu w kształcie księgi. Mogą Państwo zamówić również wariant w kształcie koła. Tak spersonalizowany opłatek z wybranym wzorem graficznym, ozdobnym przygotowywany jest zgodnie z podanymi przy zakupie parametrami.

Dobór wielkości i estetyki opłatka tortowego na Komunię

Uniwersalny albo spersonalizowany opłatek na tort komunijny powinien mieć kształt oraz wielkość dopasowaną do ciasta. Najczęściej wybierane są opłatki w kształcie koła o średnicy 20 cm, a także prostokątne 21 na 30 centymetrów. Kiedy decydują się Państwo na zakup, rozważcie także przewodnią kolorystykę oraz motyw graficzny. Warto dopasować go preferencji dziecka albo na przykład dekoracji komunijnych. Bez obaw produkt można kupić nawet na kilka tygodni czy miesięcy przed uroczystością, nadaje się do użycia przez około rok. Sposób mocowania opłatka dekoracyjnego na przygotowanym torcie nie jest skomplikowany, podołają mu także osoby bez większego doświadczenia. 

Figurki tortowe na Pierwszą Komunię Świętą

Nasza oferta obejmuje także starannie wykonane figurki na tort komunijny. Ten rodzaj trójwymiarowych dekoracji tortu na Pierwszą Komunię Świętą stale zachwyca i nadaje specjalny wyraz nawet prostym słodkościom. Najczęściej figurki przedstawiają bohatera tego wyjątkowego dnia - chłopca lub dziewczynkę w komunijnych szatach. Tortowe figurki na komunię mogą być uzupełnieniem dekoracji z opłatka. Nowoczesne, precyzyjnie wycięte toppery komunijne można również zaliczyć do dekoracji tortu, ciast czy innych deserów. Ich zaletą jest możliwość indywidualnego dopasowania. Personalizowany topper tortowy z okazji Komunii może zawierać imię dziecka, a także element graficzny czy symbol IHS.

Inne ciekawe ozdoby na tort komunijny

Wśród ozdób i dekoracji związanych ze słodkim poczęstunkiem w ramach przyjęcia pierwszokomunijnego warto wyróżnić inne elementy idealnie uzupełniające opłatki tortowe, figurki czy toppery. Mogą one stanowić efektowne dopełnienie, dopasowane stylem i odcieniem do pozostałych elementów wystroju stołu. Ciekawym rozwiązaniem są fontanny tortowe, które występują w tematycznie dopasowanej kolorystyce. Dzięki kompletnej ofercie dekoracji komunijnych mogą Państwo stworzyć wyjątkową atmosferę dla dziecka w tym ważnym dniu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium