Lista niezbędnych rzeczy - wyprawka do przedszkola
Lista niezbędnych rzeczy - wyprawka do przedszkola

1. Plecak

Podstawowym elementem zestawu do przedszkola dla malucha będzie plecak, który pomieści codzienne akcesoria, zabierane ze sobą do miejsca wspólnej zabawy i nauki. Oczywiście najlepiej wybierać tutaj ciekawe, dziecięce modele z bajkową grafiką lub plecaki w postaci pluszowych misiów czy innych zwierząt. Możesz mieć pewność, że z takim dodatkiem na plecach, Twoja pociecha będzie się czuła naprawdę wyjątkowo! To jeszcze nie szkoła, więc nie ma konieczności posiadania wielu funkcjonalnych przegródek. Plecak, jako element wyprawki do przedszkola, ma pozwolić na zabranie ze sobą podstawowych przyborów, zabawek oraz innych drobnostek.

 

2. Kapcie + worek

Niezależne od wyboru placówki, wyprawka do przedszkola musi obejmować wygodne buty na zmianę. Najlepiej sprawdzą się dziecięce tenisówki (dla starszych dzieci) lub specjalne kapcie dla młodszych odkrywców, które będą posiadały nieślizgającą się podeszwę. Wybór konkretnego rodzaju zależy oczywiście od indywidualnych preferencji. Warto się również upewnić, czy przedszkole, do którego posyłasz swoją pociechę, nie wymaga konkretnego rodzaju obuwia.

 

Kupując buty, pomyśl również o zaopatrzeniu się w worek, w którym będą przenoszone. Jest to duża wygoda, ponieważ worek bez problemu powiesisz w szatni, a na co dzień nada się świetnie do przechowywania przedszkolnego obuwia.

3. Ubranie na zmianę

Co kupić dziecku do przedszkola, kiedy ma już dobrane kapcie na zmianę? Niewątpliwie przydatnym elementem, koniecznym na Twojej liście, będzie również zapasowe ubranie. Dzieci w naturalny sposób mają talent do brudzenia się, dlatego warto mieć zawsze w pogotowiu wygodne spodenki, koszulkę czy bluzkę na zmianę. Dzięki temu zapewnisz maluchowi komfort, niezależnie od sytuacji. 

 

4. Piżama

Wyprawka do przedszkola dla 3-latka, jak i starszego dziecka, powinna obejmować wygodną piżamę. Niezależnie od tego, czy Twój maluch ma zwyczaj spać w ciągu dnia, czy nie, przebieranie się w piżamę jest standardem podczas leżakowania w przedszkolu. Najlepiej kupić dwie pary wygodnych kompletów do spania (zawsze jednen możesz wykorzystać w domu), które przydadzą się dziecku podczas chwil odpoczynku przy bajce czy kołysance. 

5. Pościel + kocyk

Jeżeli mówimy o drzemce czy odpoczynku, nieodzownym elementem wyprawki do przedszkola będzie pościel i miękki, wygodny kocyk dziecięcy. Być może przyda się również wygodna poduszka. Upewnij się, że taki zestaw będzie konieczny. Wszystko zależy od placówki – niektóre zapewniają takie rzeczy swoim podopiecznym. W innych o wszelkie dodatkowe akcesoria zadbać muszą rodzice maluchów. Jaką pościel wybrać? Przede wszystkim wygodną i najlepiej z motywem lubianym przez Twojego szkraba. 

6. Przybory higieniczne oraz ręcznik

Chcesz zapewnić wszystko, co potrzebne do przedszkola dla swojego dziecka? Nie zapomnij o przyborach higienicznych, dzięki którym maluch będzie mógł zadbać o siebie poza domem, pod kontrolą pań przedszkolanek. W skład takiego zestawu powinny wchodzić:

  • szczoteczka do zębów,
  • pasta do zębów,
  • kubek do płukania,
  • ręcznik.

 

Są to niezbędne elementy wyposażenia, ponieważ w przedszkolu standardem jest mycie zębów o określonych porach oraz regularna dbałość o higienę najmłodszych.

Do powyższego zestawu do przedszkola możesz dołączyć również nawilżane chusteczki, które maluch będzie nosił w plecaku. Mogą się one przydać podczas spacerów czy wycieczek na świeżym powietrzu.

7. Przybory plastyczne

Zajęcia w przedszkolu bywają bardzo różnorodne, dlatego warto przygotować się chociaż w podstawowym stopniu na ewentualne wymagania dotyczące wyposażenia. W skład takiego zestawu mogą wchodzić:

  • kredki,
  • farby akwarelowe lub plakatowe,
  • plastelina,
  • ołówek.

 

8. Ulubiona zabawka

Wyprawka do przedszkola to nie tylko rzeczy konieczne czy wymagane przez placówkę, ale również elementy, które mają umilić czas maluchowi. Z tego powodu warto go “uzbroić” w ciekawą zabawkę, którą będzie mógł się pochwalić w nowym towarzystwie. Oczywiście najpierw upewnij się, że w danym przedszkolu można w ogóle przynosić zabawki. Zamiast tego możesz również pozwolić szkrabowi na noszenie ulubionej przytulanki, która umili mu chwile rozłąki, zwłaszcza na początkowym etapie. Pluszowy miś dziecięcy jako element wyprawki do przedszkola to nie mniej ważna rzecz niż wiele z akcesoriów wymienionych powyżej!


Wyprawka do przedszkola – o czym należy pamiętać?

Powyżej wskazujemy na wszystko, co potrzebne do przedszkola na początkowym etapie. Naturalnie w trakcie roku mogą pojawiać się dodatkowe potrzeby czy wymagania, choćby związane z prowadzonymi zajęciami. Wszystkie niezbędne akcesoria będziesz już jednak kupować na bieżąco. Najważniejsze jest to, by na samym starcie dziecko posiadało wymagane rzeczy. O czym warto pamiętać podczas kompletowania wyprawki do przedszkola?

Nie kupuj za wiele

Weź pod uwagę, jakie rzeczy są zapewniane przez placówkę, a jakie musisz dobrać samodzielnie. Nie kupuj ponad miarę. O niezbędnej liście często decyduje wybór co do przedszkola. Niekoniecznie będzie tak, że wyprawka do przedszkola publicznego będzie się różnić od tej do przedszkola prywatnego. Każda placówka może być inna, więc najlepiej po prostu skontaktować się i poznać wszystkie szczegóły. Dzięki temu unikniesz zbędnych zakupów, które niepotrzebnie tylko odchudzą Twój portfel.

Podpisz elementy wyprawki do przedszkola

W przypadku ubrań na zmianę, piżamki, ręcznika, kapci, plecaka czy worka dla przedszkolaka, warto zadbać o ich odpowiednie oznaczenie. Chodzi o to, żeby nie było żadnych wątpliwości do kogo dana rzecz należy. Dzięki temu znacznie ułatwisz pracę paniom przedszkolankom i unikniesz wszelkich problematycznych sytuacji. 

 

Najłatwiej oznaczyć powyższe elementy wyprawki do przedszkola markerem niezmywalnym do ubrań (naturalnie w nierzucających się w oczy miejscach, takich jak metka, wewnętrzna strona koszulki, czy róg worka). Szczoteczkę czy kubek z łatwością oznaczysz naklejką z wybranym napisem. Dobrym rozwiązaniem będą po prostu inicjały, wskazujące na posiadacza. Lepiej unikać niejasnych wzorów czy obrazków, które osobom postronnym mogą niewiele powiedzieć.

Wyprawka do przedszkola – lista od a do z

Jeżeli chcesz mieć pewność, co kupić dziecku do przedszkola, sprawdź powyższa listę i zapisz sobie najważniejsze akcesoria, które musisz zapewnić. Dzięki nim Twój maluch będzie gotowy na nową przygodę, ciekawe znajomości i rozwój w wyjątkowym otoczeniu. Zadbaj o jego komfort i skomponuj wyprawkę do przedszkola, która sprawdzi się w każdej sytuacji.

 

Jeżeli szukasz ciekawych dodatków do wyprawki przedszkolaka, zapoznaj się z naszą ofertą. Wybierz wskazane przez nas produkty lub skorzystaj z wyszukiwarki na stronie. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium