Obrączki na serwetki komunijne – jak dopasować do wystroju stołu?
Obrączki na serwetki komunijne – jak dopasować do wystroju stołu?

Obrączki na serwetki komunijne – jak dopasować do wystroju stołu?  

Urządzanie przyjęcia z okazji komunii świętej wiąże się z koniecznością zadbania o wszystkie niezbędne elementy wyposażenia sali (czy dowolnego innego pomieszczenia, jeżeli wydarzenie odbywa się w domu, czy np. w przydomowym ogródku). To jednak dopiero początek. Należy postarać się o odpowiednie menu, słodki bufet, a w niektórych przypadkach także dodatkowe elementy, jak niewielkie podarki dla gości. W tym artykule skupimy się jednak na rzeczy bardzo niepozornej, a mającej tak naprawdę duże znaczenie dla komfortu zaproszonych osób. Mowa o  serwetkach na komunijny stół, a także obrączkach na serwetki, które nadają im ciekawy charakter. Łącząc ze sobą odpowiednio dobrane elementy można osiągnąć świetny efekt końcowy. Zapraszamy do poniższego wpisu.

 

Serwetki na komunię jako funkcjonalna część wystroju

Zanim serwetki i wszelkie dodatki pojawią się na pierwszym planie, warto zaznaczyć jeszcze, czym tak naprawdę powinien charakteryzować się wystrój sali na komunię. Po pierwsze, liczy się tutaj elegancka prostota. Nie należy przesadzać z elementami ozdobnymi, ponieważ nie jest to w końcu wesele. Na komunii warto postawić na odcienie bieli, złotego i beżu, które doskonale pasują do okazji i nie charakteryzują się niepotrzebnym, krzykliwym stylem. Trzeba przecież pamiętać, że głównym elementem tego dnia jest to, co dzieje się w świątyni. Biały obrus z drobnymi wstawkami, ładne, kwiatowe stroiki oraz stonowana zastawa, powinny załatwić sprawę. 

 

Powoli wyłania się już przestrzeń dla dodatkowych elementów ozdobnych, dlatego bez zbędnej zwłoki przechodzimy do serwetek na komunię oraz dopasowanych akcesoriów. Jakie powinny być? Jaki w ogóle wybór oferują sklepy specjalizujące się w dostarczaniu dekoracji zaprojektowanych specjalnie na wszelkie rodzinne uroczystości, w których główną rolę odgrywają nasze pociechy – jak chrzciny, roczek, czy komunia? 

 

Serwetki na komunię jako funkcjonalna część wystroju

Serwetki komunijne to przede wszystkim bardzo uniwersalne akcesoria – i to zarówno z punktu widzenia praktycznego, jak i ozdobnego. Jeżeli chodzi o pierwszą kwestię, to pełnią one oczywiście szereg różnych funkcji. Pierwszą z nich jest zapewnienie możliwości wytarcia ust po posiłku, co pozwala na pełny komfort dla gości. Serwetka przydaje się w sytuacji, gdy przez nieopatrzność rozlany zostanie napój, czy spadnie kawałek jedzenia. Oprócz tego może odgrywać rolę zwykłej chustki. Bez nich trudno tak naprawdę wyobrazić sobie jakiekolwiek przyjęcie. 

 

 SERWETNIKI satynowe Złota Hostia

 

Ozdobne serwetki – rodzaje

W odniesieniu do ozdób komunijnych, serwetki mogą stworzyć bardzo różnorodny klimat. PO pierwsze ze względu na ich kolor, nadruk, ale również sposób złożenia (o czym mowa w dalszej części artykułu). Pierwszą opcją do wyboru są wersje gładkie, jednokolorowe – czyli najbardziej klasyczne ze wszystkich możliwych. Jeżeli zdecydujesz się na taki wybór, polecamy postarać się o odpowiednie ich ułożenie lub dobranie eleganckich pierścieni na serwetki.

 

Jeżeli potrzebujesz czegoś bardziej ozdobnego, warto zdecydować się na jednokolorowe serwetki tłoczone na komunię. Posiadają one specjalny wzór, który sprawia, że prezentują się bardzo dobrze, nadal pełniąc swoją funkcję. Najdalej idącym rozwiązaniem będą serwetki komunijne ze złotymi ornamentami lub grafiką przedstawiającą hostię. Jeżeli dodatkowo będą elegancko złożone lub wyposażone zostaną w odpowiednio dobrane serwetniki, efekt końcowy może być olśniewający.

 

Wybór serwetników komunijnych

Obrączki na serwetki to element, który sam w sobie jest zazwyczaj ciekawą ozdobą, a więc wybierając odpowiednie propozycje, można postawić nawet na proste, niewyróżniające się chustki. Serwetniki w postaci obręczy, mogą być wykonane z różnych materiałów. Możesz zatem zdecydować się na obrączki do serwetek:

 

  • metalowe,
  • ażurowe,
  • satynowe,
  • szklane (w tym kryształowe),
  • plastikowe.

 

To najpopularniejsze rodzaje dostępne na rynku, ale nie wyczerpują jeszcze tematu. Bardzo ciekawą opcją są serwetniki komunijne wykonane z masy żywicznej. Ich zaletą jest to, że mogą być uformowane w bardzo wymyślne kształty, co sprawia, że świetnie się prezentują i stanowią ciekawy dodatek stylistyczny do całej kompozycji.

 

Serwetnik Zamyślony Aniołek

 

Jak dopasować obrączki na serwetki do wystroju stołu komunijnego?

Pierwszą zasadą jest naturalnie dbanie o spójność wybieranych dodatków. Jeżeli do białego obrusu wybrany został bieżnik w kolorze złotym lub ze złotymi wzorkami, warto sprawić, aby serwetki komunijne wpasowały się w panujący klimat. Mogą to być białe wersje z tłoczeniami lub egzemplarze z kolorowym zdobieniem. 

 

Kolejna z dostępnych strategii stosuje podejście kontrastowe. W skrócie polega ono na tym, że im więcej elementów ozdobnych na stole, tym prostsze powinny być serwetki i obrączki (i na odwrót). Wszystko po to, aby nie przesadzić z ornamentami i nie przytłoczyć gości ilością akcesoriów ozdobnych umieszczonych na komunijnym stole. Bez względu na to, które podejście wybierzesz, pamiętaj, że najważniejsza jest spójność, delikatna elegancja oraz umiar. Jeżeli zachowasz te wszystkie reguły, ostateczny efekt z pewnością będzie właściwy.

 

Jak złożyć serwetkę na komunię?

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zakup komunijnego serwetnika, czy też nie, warto opanować podstawowe metody składania serwetek. Jest wiele sposobów, wśród których najpopularniejsze, to:

 

  • Wachlarz,
  • Rozetka,
  • Piramida,
  • Kieszonka,
  • Choinka.

 

Jeżeli szukasz bardziej oryginalnych wzorów, bez problemu znajdziesz je w licznych poradnikach pojawiających się w Internecie. Warto stawiać na ciekawe kompozycje, które wpłyną na charakter wszystkich pozostałych ozdób. 

 

SERWETNIKI satynowe Złota Elegancja

 

Obrączki na serwetki komunijne w najlepszym stylu

Jak widać, organizacja przyjęcia komunijnego wymaga zadbania o każdy szczegół. Wszystko po to, by impreza była udana, a goście zadowoleni. Serwetki pełnią istotną funkcję, zarówno praktyczną, jak i ozdobną. Warto zastanowić się nad wyborem dopasowanych propozycji i wzbogacić je np. w ciekawe serwetniki w postaci obrączek (w różnych wersjach stylistycznych i materiałowych), które będą świetnie prezentować się na stole wśród pozostałych elementów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl