Dekorowanie tortu komunijnego-praktyczne porady i rozwiązania
Dekorowanie tortu komunijnego-praktyczne porady i rozwiązania

Tort z okazji I Komunii Świętej to jeden z najważniejszych elementów dekoracji przyjęcia komunijnego. Nie tylko ozdobi stół, lecz także podkreśli charakter całej uroczystości.

Tort może występować w różnych formach i kształtach, może być pojedynczy lub ułożony piętrowo, w zależności od ilości osób, które będą uczestniczyć w przyjęciu. Do tych najczęściej spotykanych można zaliczyć klasyczne okrągłe formy, prostokąty lub torty w kształcie otwartej księgi, nawiązujące do Pisma Świętego.

Najczęściej decydujemy się na zamówienie tortu u cukiernika, z którym ustalamy wcześniej kształt, wygląd i smak. Większość cukierni, bądź prywatnych osób specjalizujących się w pieczeniu ciast, posiada katalog z gotowymi wzorami i dekoracjami. Z jednej strony wybór gotowego wzoru to duże ułatwienie dla zabieganych rodziców, ale patrząc na to z innej perspektywy, powinniśmy mieć świadomość, że nasz tort nie będzie oryginalny i wyjątkowy i być może nie zaskoczymy naszych gości jego wyglądem.

czytaj całość »
Sakrament Pierwszej Komunii Świętej
Sakrament Pierwszej Komunii Świętej

Sakrament Pierwszej Komunii Świętej to okazja do pogłębienia więzi pomiędzy dzieckiem a Bogiem. Mówi się, iż jest to najważniejszy sakrament, jaki możemy przyjąć podczas całego swojego życia.

Wyraz Komunia pochodzi od łacińskiego słowa communio, oznaczającego wspólnotę. Natomiast Eucharystia to greckie dziękczynienie. Przyjmując komunię dziękujemy Bogu osobiście za możliwość uczestniczenia we wspólnocie chrześcijańskiej. Symbolem eucharystycznym jest biała hostia, czyli ciało Pana Jezusa pod postacią chleba. W Wielki Czwartek Pan Jezus dziękował Bogu Ojcu podczas Ostatniej Wieczerzy- to właśnie wtedy ustanowił Komunię Świętą.

czytaj całość »
Życzenia z okazji Pierwszej Komunii Św
Życzenia z okazji Pierwszej Komunii Św

Okres komunijny to czas, gdy zastanawiamy się, czego życzyć dziecku przystępującemu po raz pierwszy do tak ważnego sakramentu. Dołączony do prezentu liścik, bądź gotowa kartka są jego nieodzownym elementem. Układając życzenia pamiętajmy, aby wyrażały naszą radość z faktu przystąpienia dziecka do I Komunii Świętej oraz niosły nadzieję, iż ten sakrament przyniesie w przyszłości wiele dobrego. Warto także podkreślić duchowy charakter całego sakramentu oraz nawiązanie do wiary w Chrystusa. Życzenia mogą być spersonalizowane- skierowane do konkretnego dziecka lub ogólne. Ważne, aby dziecko chętnie sięgnęło po nie po latach i były dla niego miłym wspomnieniem.

czytaj całość »
Zaproszenia komunijne - jak wybrać z bogatej oferty PODPOWIADAMY
Zaproszenia komunijne - jak wybrać z bogatej oferty PODPOWIADAMY

Rodzaje zaproszeń na uroczystość I Komunii Świętej.Przygotowania do I Komunii Świętej zaczynają się już na długo przed rozpoczęciem sezonu. Zaraz po znalezieniu sali, bądź restauracji na przyjęcie komunijne, powinniśmy zastanowić się nad listą gości oraz wyborem odpowiedniego rodzaju zaproszeń. Możemy oczywiście zaprosić naszych gości słownie, ale o wiele lepiej jest wręczyć ładne zaproszenie. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasi goście nie zapomną o takich elementach jak: data uroczystości, godzina i miejsce. Nie będą też musieli zapisywać tych wszystkich informacji na karteczce, którą łatwo zgubić. Dodatkowo będzie to dla nich miły akcent.

czytaj całość »
Jeśli nie wianek to opaska. Zobacz je na filmie
Jeśli nie wianek to opaska. Zobacz je na filmie

Przygotowując dziewczynkę do Pierwszej Komunii Świętej wybieramy piękny, pasujący wianek komunijny. Pamiętajmy jednak, że podczas przyjęcia będzie niewygodnie go nosić. Warto na tę część dnia zaopatrzyć się w opaskę komunijną, która ciekawie ozdobi głowę dziewczynki. Opaski są bardzo różne, wykonane z różnych materiałów. jest w czym wybierać :)

czytaj całość »
Wianki komunijne: 4 rodzaje nowych wianków
Wianki komunijne: 4 rodzaje nowych wianków

W zbliżającym się sezonie królować będą naturalne motywy, dlatego warto wybrać wianek, który będzie przypominał w jak największym stopniu żywe kwiaty. Nieprzypadkowo proponujemy wianki ze sztucznych kwiatków – są one po prostu bardziej wytrzymałe i świetnie sprawdzą się podczas całego białego tygodnia!

 

czytaj całość »
Wyjątkowe fryzury i uczesania dla dziewczynek na uroczystość I Komunii Świętej
Wyjątkowe fryzury i uczesania dla dziewczynek na uroczystość I Komunii Świętej

Wyjątkowe fryzury i uczesania dla dziewczynek na uroczystość I Komunii Świętej. Każda mała dziewczynka marzy o tym, by dzień I Komunii Świętej był wyjątkowy, nie tylko ze względu na podniosły charakter tej uroczystości. To właśnie w tym dniu dziewczynki stają się małymi damami i po raz pierwszy mają okazję do ubrania białej sukienki. Idealnym dopasowaniem stroju staje się zatem dobrze dobrana fryzura.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl