Najpiękniejsze torty na chrzest i komunię - inspiracje
Najpiękniejsze torty na chrzest i komunię - inspiracje

Zarówno chrzest, jak i komunia, to ważne wydarzenia, które należy w odpowiedni sposób uhonorować. Jednym z wyróżników przyjęcia o wyższej randze jest podanie tortu, który musi być nie tylko pyszny, ale również estetyczny. Tort powinien pasować do charakteru uroczystości, najlepiej wybrać więc jasne, naturalne barwy oraz delikatne, stonowane ozdoby. Torty z dziecięcymi dekoracjami najlepiej zachować na okazje takie jak urodziny lub przyjęcie dla dzieci.

czytaj całość »
Dekoracje i dodatki na Chrzest Święty - kolekcja Dziecięca Zabawa
Dekoracje i dodatki na Chrzest Święty - kolekcja Dziecięca Zabawa

Chrzest Święty to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu nowo narodzonego człowieka. Jest to wydarzenie uroczyste i bardzo podniosłe, lecz istnieje kilka sposobów, aby stało się też bardziej kolorowe oraz ciekawe dla maluszka i całego dziecięcego otoczenia. Jednym z nich jest dobór odpowiednich dekoracji i aranżacji przestrzeni. Nasza propozycja to Kolekcja dekoracji na Chrzest Święty Dziecięca Zabawa, dzięki której gwarantujemy, że Chrzest będzie nie tylko ważnym Sakramentem, ale też wspaniałym i ciepłym przeżyciem dla dzieciątka i jego bliskich.

czytaj całość »
Jak zorganizować przyjęcie z okazji chrztu świętego?
Jak zorganizować przyjęcie z okazji chrztu świętego?

Przyjęcie przez dziecka sakramentu chrztu świętego to ważna okazja, która powinna zostać w odpowiedni sposób uhonorowana. Zwyczajowo zaprasza się na poczęstunek przynajmniej najbliższe osoby, takie jak dziadkowie czy też chrzestni, jednak coraz częściej przyjęcia z okazji chrztu są urządzane w huczniejszy sposób. Dla młodych rodziców, którzy dopiero zapoznają się z urokami wychowania małego człowieka, organizacja takiej imprezy może być trudna, podpowiadamy więc, jak przygotować się do tego zadania!

czytaj całość »
Strój na chrzest dla dziewczynki
Strój na chrzest dla dziewczynki

Sakrament Chrztu Świętego to ważne wydarzenie zarówno dla dziecka jak i jego rodziców. W tym dniu maleństwo jest najważniejsze, dlatego cała uwaga skupiona jest na nim, dużo się wokół niego dzieje. Podczas samej ceremonii bardzo istotne jest, żeby dzieciątku było wygodnie oraz by zachowana została odpowiednia temperatura ciała. Pożądane jest również, aby dziewczynka wyglądała przepięknie. Jak więc sprawić, aby  te najważniejsze warunki zostały spełnione? Kluczem do sukcesu jest właściwy strój na Chrzest Św.

czytaj całość »
Jak podziękować gościom zaproszonym na chrzest? Słodkimi, kolorowymi krówkami!
Jak podziękować gościom zaproszonym na chrzest? Słodkimi, kolorowymi krówkami!

Podziękowania dla gości uczestniczących w uroczystościach takich jak ślub czy komunia są czymś bardzo popularnym. Zwyczaj ten powoli rozpowszechnia się również na inne okazje, takie jak np. przyjęcie z okazji chrzcin. Wręczenie gościom choćby drobnego, symbolicznego upominku to miły gest, który z pewnością zostanie przez nich zauważony i doceniony. Najczęściej w ramach podziękowań wybiera się słodycze, które lubią praktycznie wszyscy. Idealnym wyborem są klasyczne, polskie krówki.

czytaj całość »
Podziękowanie komunijne dla księdza/katechetki - piękna skrzyneczka pełna wdzięczności
Podziękowanie komunijne dla księdza/katechetki - piękna skrzyneczka pełna wdzięczności

I Komunia Święta to ważne wydarzenie nie tylko dla dzieci, ale również ich rodziców, rodzeństwa, pozostałych bliskich jak i całego otoczenia. Jest to sakrament jedyny, niepowtarzalny, szczególne znaczenie ma bowiem występujące w nazwie słowo "Pierwsza". Aby należycie przyjąć ten sakrament z pewnością potrzebna jest pomoc osób, które wiedzą w jaki sposób przygotować nasze pociechy do tego wyjątkowego wydarzenia. Kto najbardziej przyczynia się do przeżycia w pełni przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej? Oczywiście Pani katechetka przygotowująca dzieci oraz ksiądz, udzielający sakramentu. Warto zadbać o to, aby za trud włożony w przygotowania tym właśnie opiekunom wyrazić wdzięczność, wybierając odpowiednie podziękowanie dla księdza/katechetki. Jak to zrobić? Dowiecie się czytając dalej!

czytaj całość »
Zaproszenia personalizowane na Pierwszą Komunię Świętą – dlaczego warto je wybrać?
Zaproszenia personalizowane na Pierwszą Komunię Świętą – dlaczego warto je wybrać?

I Komunia Święta, to sakrament, który budzi w nas wiele emocji. Nasze dzieci, które do niego przystępują, najpierw biorą udział we właściwych przygotowaniach, dopiero później mogą w pełni uczestniczyć w tym wyjątkowym przeżyciu. Wydarzenie to nie jest jednak związane tylko i wyłącznie z dzieckiem i najbliższymi mu osobami, wiąże się bowiem często z większym spotkaniem rodzinnym. Niewiele jest okazji takich jak ta, aby dalsza rodzina mogła zobaczyć się i spędzić czas z dzieckiem, istotne jest więc przygotowanie odpowiedniej listy gości, a następnie ich zaproszenie.
Choć istnieje wiele form zapraszania, najpopularniejszą i wciąż kultywowaną jest wysłanie bądź osobiste dostarczenie specjalnych zaproszeń. Dzisiejszy rynek oferuje bardzo zróżnicowaną ofertę, w różnych wzorach oraz kolorach. Jak jednak sprawić, by zaproszenie komunijne nie było nudne, by już od samego początku zachwyciło Twoich gości? Uspokajamy, jest na to kilka sposobów!

 

czytaj całość »
Jak zatrzymać wspomnienia komunijne? Pamiątkowa Księga Pierwszej Komunii Świętej
Jak zatrzymać wspomnienia komunijne? Pamiątkowa Księga Pierwszej Komunii Świętej

Sakrament Pierwszej Komunii Świętej to ogromne przeżycie, zarówno dla dziecka, jego rodziców jak i dla całej rodziny. W tym dniu wszystko przeżywamy inaczej, bardziej intensywnie. Dzieci są bardzo przejęte swoją rolą, a rodzice tym, aby wszystko pomyślnie się powiodło. Podczas przyjęcia komunijnego spędzamy czas z naszymi bliskimi, świętujemy wraz z nimi to wyjątkowe wydarzenie, nie zawsze jednak jesteśmy w stanie wszystko idealnie zapamiętać. Jak więc sprawić, aby te chwile nie były tak ulotne? Aby po długim czasie móc wrócić do wspomnień tego pięknego dnia? Pomóc w tym może Księga Pamiątkowa Pierwszej Komunii Świętej.

czytaj całość »
Serwetki komunijne - wszystko co powinniśmy o nich wiedzieć
Serwetki komunijne - wszystko co powinniśmy o nich wiedzieć

Serwetka wydaje się być zwykle jedynie niepozornym dodatkiem dekoracyjnym do stołu, jednocześnie posiadając dwie główne, najbardziej rozpoznawalne role: dekoracyjną oraz praktyczną. Najpopularniejsze serwetki to te z motywami świątecznymi, używane kilka razy w roku, mające ubogacić świąteczny wystrój. Wyjątkowymi okazjami są również przyjęcia związane z sakramentami takimi jak ślub czy Pierwsza Komunia Święta, gdzie także ubogacają one aranżację stołu, zwykle pozostając wierne kolorystyce oraz motywom związanym z konkretnym sakramentem. Dziś pragnę jednak udowodnić, że w takiej niezauważalnej zwykle serwetce można odnaleźć ogromny potencjał, lub nawet oprzeć na niej całą kompozycję stołu. Jak więc zaczarować serwetki na Pierwszą Komunię Świętą? Zapraszam do lektury!

czytaj całość »
Dekoracje na Baby Shower - Jak ubrać przyjęcie od A do Z
Dekoracje na Baby Shower - Jak ubrać przyjęcie od A do Z

Tytułowy Baby Shower to nic innego jak mini-przyjęcie organizowane dla przyszłej mamy i nienarodzonego jeszcze maluszka. Zwyczaj ten przywędrował do nas z Zachodu, lecz z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularny. Nazwa również jest nieprzypadkowa, ponieważ "shower" oznacza prysznic. W tym przypadku akurat chodzi o prysznic prezentów, dedykowanych dla maleństwa, którymi goście obdarowują jego mamę. Oprócz wspaniałej atmosfery i licznych zabaw ważne są również dekoracje na baby shower. Na co się zdecydować i w jaki sposób przygotować przestrzeń takiego przyjęcia? Wszystkiego dowiecie się z dzisiejszego wpisu.
Ponieważ organizacją baby shower zwykle zajmują się kobiety z najbliższego otoczenia przyszłej mamy - siostry, szwagierki, kuzynki lub przyjaciółki, przyjęcie najczęściej odbywa się w domu jednej z nich, lub ewentualnie u samej zainteresowanej. Warunki domowe najbardziej sprzyjają świętowaniu ponieważ zapewniają komfort i bezpieczeństwo rodzicielce, gwarantując udaną zabawę. Przyjęcie domowe jednak w żadnym razie nie oznacza nudy - przestrzeń ożywią bowiem odpowiednie dodatki. Bardzo dużą część klimatu tworzą właśnie one.

czytaj całość »
Wiosenna kolekcja Komunijne Konwalie - propozycja komunijnych dekoracji
Wiosenna kolekcja Komunijne Konwalie - propozycja komunijnych dekoracji

Wiosna zbliża się z każdym dniem coraz szybciej, niektórzy już czują jej ciepły oddech na swoich plecach. Maj jest miesiącem najbardziej wiosennym, dlatego Pierwsza Komunia Święta jest tak wyjątkowa. Choć komponowanie wystroju miejsca uroczystości komunijnej pozostawia pełną dowolność, warto jednak zastanowić się nad motywem przewodnim takiego wystroju. Dzięki majowej porze możemy bowiem wybierać spośród wielu motywów kwiatowych i roślinnych dobierając kolejne elementy dekoracyjne.

Dziś chciałabym zaproponować motyw pięknego, delikatnego a zarazem intensywnego w zapachu, kwiatu konwalii. Wkomponowany w dodatki z kolekcji o nazwie Komunijne Konwalie doskonale oddaje świeżość i czystość, którymi cechuje się dziecko przystępujące do tak ważnego sakramentu. Biały kolor idealnie wpisuje się w kolorystykę komunijną, a zieleń liści z kolei nawiązuje do obecności wiosny w naszych domach i ogrodach.
Kolekcja komunijna sprawdzi się jednak nie tylko we własnych przestrzeniach, doskonale ubogaci również wnętrze lokalu gdzie odbędzie się przyjęcie.

czytaj całość »
Dekoracje kwiatowe na komunijnym stole
Dekoracje kwiatowe na komunijnym stole

Nieprzypadkowo Pierwsza Komunia Święta ma miejsce wiosną, gdy zaczyna się nowy cykl życia przyrody. Dziecko przystępujące do tego sakramentu zostaje wprowadzone w kolejny wymiar duchowości, a budząca się do życia natura symbolizuje jego młodość i świeżość. Kwiaty doskonale współgrają z radosnym charakterem tego święta i stanowią świetną dekorację komunijnego stołu.

Popularnym zwyczajem stało się przygotowywanie małych bukiecików dla przystępujących do komunii dziewczynek. Z pewnością wyglądają one uroczo, choć należy pamiętać o tym, że pierwszokomunistki muszą mieć ze sobą świecę, a z reguły także małą torebkę na drobiazgi. Bukiecik w kościele może dziecku przeszkadzać, więc lepiej jest zachować go na przyjęcie lub małą sesję zdjęciową po uroczystości. Z kwiatami można natomiast zaszaleć podczas komunijnego przyjęcia.

 

czytaj całość »
Opłatek na tort - idealny sposób na ciekawy i wyjątkowy tort komunijny
Opłatek na tort - idealny sposób na ciekawy i wyjątkowy tort komunijny

Dobór menu komunijnego to bardzo ważny element planowania uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Oprócz poczęstunku i ciepłego posiłku, najważniejszym wyborem jest tort komunijny. Podejmując decyzję dotyczącą tortu mamy na uwadze nie tylko jego formę, smak, rodzaj czy ilość, ale również jego aspekt dekoracyjny. Popularnymi rozwiązaniami w zakresie ozdób tortowych są masa kremowa lub bita śmietana, które w trakcie uroczystości często jednak tracą swój kształt. Nierzadko zauważyć możemy również liczne ozdoby z cukru czy marcepanu, które dają wspaniały efekt wizualny lecz z biegiem czasu twardnieją i stają się niejadalne.
Chcielibyśmy przedstawić rozwiązanie, które zaspokoi nawet najbardziej wymagających rodziców - dekorację tortu profesjonalnie wykonanym, ozdobnym opłatkiem. Ponieważ opłatek jest wdzięcznym materiałem w zakresie zdobienia, wybór odpowiedniego wzoru nie stanowi problemu, gdyż możliwości jest nieskończenie wiele.

czytaj całość »
Wypełnienie wazonów - niebanalna dekoracja dla kompozycji kwiatowych
Wypełnienie wazonów - niebanalna dekoracja dla kompozycji kwiatowych

Wystrój miejsca, w którym odbywa się uroczystość komunijna jest bardzo ważnym elementem - podkreśla on jej podniosły charakter, nadaje powagi ale i spełnia oczekiwania estetyczne gości. Jednym z najistotniejszych elementów tego wystroju jest to, co znajduje się na stole komunijnym, ponieważ to przy nim tak naprawdę zaproszeni goście spędzają czas. Oprócz poczęstunku na stołach znajdują się piękne dekoracje, wśród których nierzadko możemy znaleźć różnego rodzaju kompozycje kwiatowe. Dzisiaj przychodzimy do Was z propozycją, w jaki sposób można wypełnić piękne naczynia szklane, w których umieszczone są kwiaty, aby jeszcze bardziej ubogacić tę ozdobę oraz zachować ich świeżość i piękność na białych stołach.

czytaj całość »
Jak wyczesać piękną fryzurkę komunijną?
Jak wyczesać piękną fryzurkę komunijną?

Zastanawiacie się z pewnością czy samemu można wyczesać piękną fryzurkę komunijną. Taką, aby wianek wyglądał elegancko i dziewczynka prezentowała się uroczo. Przychodzimy z pomocą i na filmie instruktarzowym prezentujemy krok po kroku jak stworzyć niezwykle oryginalną fryzurę. Potrzebujecie tylko chwilę, aby wyczesać niezwykle prezentujący się wianek z włosów w który wpleciecie nasz wianek. Całość wygląda zjawiskowo. Białe kwiatuszki i zielone listki podkreślą dzień pierwszej komunii św.

czytaj całość »
Zaproszenia na komunię - przykładowe teksty
Zaproszenia na komunię - przykładowe teksty

Podczas przygotowania uroczystości komunijnej do załatwienia jest wiele pilnych spraw. Jedną z nich są zaproszenia na komunię, których przygotowanie bywa czasami trudne. Nie zawsze ma się czas i chęć, by wymyślić kreatywny i uroczy tekst, wyszukać okolicznościowy cytat czy też skomponować zabawny, pasujący do okazji wierszyk. Przychodzimy więc z pomocą i przedstawiamy nasze propozycje tekstów do zaproszeń na komunię.

czytaj całość »
Niezbędne dodatki do stroju komunijnego dziewczynki
Niezbędne dodatki do stroju komunijnego dziewczynki

ostatnim artykule pisałam o niezbędnych dodatkach stroju dla chłopca, a dziś chciałabym wskazać kilka drobiazgów dla dziewczynki niezbędnych w dniu Pierwszej Komunii Świętej.
Wasze młode damy muszą w tym dniu poczuć się jak księżniczki, lekko, zwiewnie dziewczęco i jednocześnie z klasą.
Pomożemy Wam w wyborze - nie martwcie się. Facebook Emoticons

 

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl