Nakrycie stołu na komunię – trendy 2020
Nakrycie stołu na komunię – trendy 2020

Nakrycie stołu na komunię – trendy 2020

Komunia Święta to zaraz po Chrzcie Świętym jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego katolika. Bez wątpienia rodzice w tym szczególnym dniu dla swojego syna lub też córki starają się, aby wszystko przebiegło perfekcyjnie. Zdecydowanie na sam przebieg liturgii nie mamy zbyt dużego wpływu, jednakże możemy przykładowo sami zorganizować przyjęcie po uroczystości w kościele. Zatem czym warto się kierować podczas tego typu prac? O czym pamiętać organizując przyjęcie komunijne?

 

Najnowsze trendy wykorzystywane podczas przyjęcia komunijnego

Niewiele osób ma świadomość, jednak nawet w przypadku dekoracji wykorzystywanych podczas przyjęć komunijnych obowiązują również trendy. Co roku na rynku pojawiają się pewne nowości, jednak musimy także pamiętać o tym, że wybierając tego typu elementy dekoracyjne, warto również zwrócić uwagę na to, jakich rzeczy nie warto już kupować.

 

Istotnie nie będąc pewnym, co w danym czasie jest modne i tym samym wybierając tego typu dekoracje, zawsze warto kierować się uniwersalnymi produktami, które sprawią, że nasze przyjęcie nabierze zupełnie odmiennego charakteru. Zatem na co w szczególności zwrócić uwagę organizując takie przyjęcia?

 

Organizacja przyjęcia komunijnego – na co zwrócić uwagę?

Bardzo istotne podczas organizacji, a przede wszystkim dekoracji lokalu lub też domu na przyjęcia komunijne jest umiar. Zdecydowanie Pierwsza Komunia Święta to czas, który jest dla naszego dziecka najważniejszy i podczas tego wydarzenia najbardziej istotne nie są prezenty czy też dekoracje, ale liturgia w kościele. Warto już na samym początku uzmysłowić to naszym dzieciom, ponieważ wielu młodych ludzi nie rozumie tak naprawdę istoty tej mszy. Nasze dzieci muszą być świadome, dlaczego jest to dla nich tak ważny dzień i dopiero kolejno warto zająć się resztą.

 

Z pewnością organizując takie przyjęcie, stajemy przed trudnym wyborem, czy warto wynająć na ten czas lokal i nie martwić się o przygotowanie potraw, czy może lepiej będzie w zaciszu domowym? Istotnie jest to decyzja indywidualna, jednak nie należy zapominać o tym, że w dzisiejszych czasach bardzo trudno jest znaleźć wolny lokal w szczególności na kilka miesięcy przed wydarzeniem. Takie miejsca w restauracjach rezerwuje się nawet z kilkuletnim wyprzedzeniem, o czym należy pamiętać. Jednak niezależnie od tego, w jakim miejscu organizowane jest takie przyjęcie komunijne, bardzo ważne w tym przypadku jest dobranie odpowiednich dekoracji. Wbrew pozorom często małe przedmioty nadają bardzo duży charakter tej uroczystości, w szczególności w zaciszu domowym. Za pomocą małych przedmiotów można pokój w domu zmienić nie do poznania. Zatem co warto w tym przypadku wybrać? Czym należy w szczególności kierować się podczas zakupu?

 

Atrakcyjne nakrycie stołu na komunię

Z pewnością niezależnie od sezonu bardzo ważne jest odpowiednie nakrycie stołu na komunię i zazwyczaj kolorystyka to odcienie bieli. Jest to bardzo bezpieczny kolor, który doskonale pasuje do tej uroczystości. Bez wątpienia co roku zmieniają się jednak kolory dodatków, jak również same grafiki, jakie mogą znajdować się na stołach. Bardzo modne w nadchodzącym 2020 roku będą z pewnością złote akcenty.

 

 

Komunia Święta jest wydarzeniem, które same w sobie jest bardzo skromne i w tym dniu nie potrzebujemy mieć zbyt zdobnych dekoracji. Dlatego na stołach warto wybrać przykładowo złote serwetki oraz złotą Hostię. To właśnie symbol komunijny, który może znaleźć się między innymi na serwecie, położonej na białym stole. Jednak bieżniki komunijne w nadchodzącym sezonie będą bardzo różnorodne, ponieważ dużą popularnością będą cieszyły się między innymi serwety:

- z motywem złotej hostii oraz białych konwalii,

- spersonalizowane, z imieniem osoby przystępującej do komunii,

- z motywem srebrnej koronki,

- wykonane z wysokiej jakości jedwabiu,

- z motywem zielonych gałązek,

- z delikatnym motywem białych piórek lub też złotych kwiatów.

 

 

Zdecydowanie komunia to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka. Nasze dziecko właśnie w tak ważnym dla niego dniu może w końcu przyjąć po raz pierwszy ciało Chrystusa, co z pewnością będzie dla niego bardzo ważnym wydarzeniem. Warto więc swoich podopiecznych właściwie przygotować do tego ważnego wydarzenia, jak również wyjaśnić mu całą istotę tej jakże ważnej liturgii. Nie powinniśmy zapominać jednak o tym, że Msza Święta tak naprawdę trwa jedynie nieco ponad godzinę, a w późniejszym czasie najbliższa rodzina przenosi się do domu lub też do lokalu, aby celebrować już w swoim gronie ten ważny dzień.

 

Należy pamiętać, że niezależnie od tego, w jakim miejscu jest organizowane takie przyjęcie, bardzo ważne jest, by wybrać nie tylko odpowiednie menu, ale także dekoracje. To właśnie właściwie dobrane dekoracje nadają cały charakter tej uroczystości i dzięki nim możemy czuć się jak na prawdziwym przyjęciu komunijnym. Nawet w przypadku gdy nie świętujemy w modnie przystrojonym lokalu, możemy we własnym domu stworzyć wyjątkową atmosferę.

 

Obecnie na rynku jest bardzo wiele różnorodnych elementów dekoracyjnych, które możemy z powodzeniem wykorzystać nawet w domu. Jednak należy pamiętać o tym, że co roku trendy odnośnie nakrycia stołów na komunię oraz pozostałych dekoracji nieco ulegają zmianie, o czym warto pamiętać i śledzić te wszystkie informacje na bieżąco. Jeżeli komunię dziecka planujemy z wyprzedzeniem lub też nie zależy nam na tym zbyt szczególnie, aby na stole pojawiły się najmodniejsze dekoracje, warto wybrać uniwersalne rozwiązania. Jednak niezależnie od tego, co z elementów dekoracyjnych znajdzie się na takim przyjęciu, powinniśmy pamiętać o jednej głównej zasadzie, czyli umiarze. Jest to bardzo istotne, ponieważ jedynie dzięki temu możemy sprawić, że całość będzie prezentowała się dobrze. Nakrycie stołu na komunię nie musi być bardzo zdobne, ponieważ ważna jest w tym święcie przede wszystkim liturgia, która ma także raczej skromny charakter, o czym nie można zapominać, przygotowując się do aranżacji tego typu przyjęcia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl