Wianki komunijne: 4 rodzaje nowych wianków
Wianki komunijne: 4 rodzaje nowych wianków

W zbliżającym się sezonie królować będą naturalne motywy, dlatego warto wybrać wianek, który będzie przypominał w jak największym stopniu żywe kwiaty. Nieprzypadkowo proponujemy wianki komunijne ze sztucznych kwiatków – są one po prostu bardziej wytrzymałe i świetnie sprawdzą się podczas całego białego tygodnia!


Naszą pierwszą propozycją jest bogato zdobiony wianek z nieśmiertelną gipsówką. Całość prezentuje się nadzwyczaj naturalnie, wszystko za sprawą materiałów wysokiej jakości. Gałązki gipsówki przeplatające odcienie bieli i jasnej zieleni świetnie kontrastują z intensywną barwą listków w tle. Wianek w takim stylu najpiękniej sprawdzi się przy prostych kreacjach lub zwykłej albie.

wianek komunijny zielony

Kolejny wianek jest dużo bardziej subtelny. Delikatne zdobienia w postaci kwiatków róży i gałązek gipsówki w białym kolorze świetnie sprawdzą się w przypadku zarówno prostych kreacji komunijnych, jak i tych bardziej wymyślnych. Dzięki przeważającej białej barwie wianek ma w sobie wiele subtelności, a delikatne zielone motywy w postaci listków dodają mu naturalnego wyrazu.

wianek na komunie

Margaretki to wspaniałe kwiatki, które kojarzą nam się z świeżością wiosny, warto zatem wprowadzić taki akcent do komunijnej kreacji. Biało-żółta kolorystyka fantastycznie współgra z komunijną albą. Wianek pięknie będzie kontrastował z ciemnymi włosami komunijnej dziewczynki!

wianek dla dziewczynki

Ostatnią propozycją jest wianek z dodatkową dekoracją w postaci siateczki, która genialnie będzie komponowała się z sukienką komunijną z tiulowym wykończeniem. Wianek posiada również ozdobną kokardę z wstążki, która pięknie spływa po włosach. Połączenie natury, delikatności i elegancji – może być lepiej?

wianek biały komunia

Najlepsze wianki komunijne

Niezależnie jednak od dokonanego wyboru, największy nacisk należy położyć na samopoczucie młodej dziewczynki. Wianki komunijne dla dziewczynki nie powinny krępować ruchów, ani tym bardziej dawać wrażenia zbędnego balastu na głowie. Często bowiem rodzice, chcąc, żeby wszystko wypadło jak najlepiej, popadają w skrajną przesadę. Wskazuje się tutaj, że jeżeli sukienka, bądź też alba sama w sobie jest wyrazista oraz rzucająca się w oczy, to nie ma już sensu zakładać na głowę młodej dziewczynki zbędnych dodatków, które niepotrzebnie odwrócą uwagę od całej reszty.

Rodzaje wianków komunijnych - który najlepszy?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Doskonałą opcją są wianki komunijne sztuczne i żywe. Oba rodzaje spełnią swoją funkcję, przy czym dokonując wyboru wianka żywego, warto posiadać w zanadrzu na biały tydzień właśnie wianek sztuczny.

Jak już jednak wyżej zostało wspomniane, kluczową kwestią powinno być nieprzyćmienie urody dziewczynki, dopasowanie kolorystyczne oraz oczywiście dobór wianka do typu urody młodej damy.

 

 

 

 

  

Sklep: zobacz dekoracje na I Komunię Świętą i na Chrzest Święty

Trend Book: zobacz najnowsze trendy w dekoracjach na I Komunię Świętą i na Chrzest Święty

Facebook: dołącz do nas

YouTube: zobacz nasze filmy

Blog: czytaj od początku

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl